Gandi: “Axmat” kuchli beshlik uchun kurashadi
“Axmat” futbolchisi Nader Gandi jamoasining joriy mavsum Rossiya chempionatida yuqori o‘rinlar uchun kurashish imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Axmat” eng kuchli beshlikdan joy olishi uchun bor kuchini sarflaydi va bu natijaga erishishga harakat qiladi. Gandi o‘z jamoasi kamida birinchi o‘ntalikka kirishi kerak, deb hisoblaydi.
Futbolchi natijaga erishish uchun har bir uchrashuvda maksimal darajada diqqatli va jips bo‘lish zarurligini ta’kidladi. Uning fikricha, oldinda turgan har bir o‘yinda jamoa to‘liq kuch bilan maydonga chiqishi lozim.
Mavsum boshida “Axmat” ikki bor mag‘lub bo‘ldi. Dastlab “Rubin”ga 0:2, keyin esa Moskva CSKA jamoasiga 1:2 hisobida yutqazdi.
Shunga qaramay, klub bugun o‘z muxlislari uchun ilk g‘alabani qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega. Rossiya Kubogi doirasida Aleksandr Storojuk rahbarligidagi “Axmat” jamoasi “Zenit”ga qarshi maydonga tushadi.

Ганди: “Ахмат” будет бороться за сильную пятерку
Игрок “Ахмата” Нейдер Ганди высказал свое мнение о шансах своей команды бороться за высокие места в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, “Ахмат” приложит все усилия, чтобы занять место в сильной пятерке и постарается добиться этого результата. Ганди считает, что его команда должна попасть как минимум в первую десятку.
Футболист подчеркнул, что для достижения результата необходимо быть максимально внимательными и сплоченными в каждой встрече. По его мнению, в каждом предстоящем матче команда должна выходить на поле с полной силой.
В начале сезона “Ахмат” дважды потерпел поражение. Сначала от “Рубина” со счетом 0:2, затем от московского ЦСКА со счетом 1:2.
Тем не менее, клуб сегодня имеет возможность одержать свою первую победу для своих болельщиков. В рамках Кубка России команда “Ахмат” под руководством Александра Сторожука выйдет на поле против “Зенита”.