O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Vladimir Ponomaryov Rossiya Kubogi doirasida o‘tkaziladigan «Rostov» va «Spartak» jamoalari o‘rtasidagi bo‘lajak uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ponomaryovning aytishicha, Jonatan Alba boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida «qizil-oq»larni mag‘lub etishi kerak. Ponomaryovning so‘zlariga ko‘ra, «Rostov» dastlabki turlarda mag‘lubiyatga uchragan bo‘lsa-da, o‘zini munosib ko‘rsatdi.
Ular chempionat favoriti hisoblangan «Zenit» va «Dinamo» jamoalariga qarshi o‘yinlarda ham yaxshi o‘ynadi. Shu sababli, u hozirgi uchrashuvda «Rostov» o‘z maydonida zafar quchishiga ishonadi va hisob 1:0 bo‘lishini taxmin qilmoqda.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi. Futbol maydonidagi voqealarni matnli tarzda LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Shuningdek, ushbu guruhda «Spartak» va «Rostov»dan tashqari, Maxachqal’aning «Dinamo» hamda «Pari NN» jamoalari ham ishtirok etadi. Barcha uchrashuvlar futbol muxlislari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Пономарёв: Ростов минимальным счётом победит Спартак
В прошлом году известный футболист Владимир Пономарев высказал свое мнение о предстоящем матче между командами «Ростов» и «Спартак», который пройдет в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Пономарева, команда под руководством Джонатана Альбы должна победить «красно-белых» на своем поле. По его словам, хотя «Ростов» и потерпел поражение на ранних стадиях, он показал себя достойно.
Они также хорошо играли в матчах против команд-фаворитов чемпионата «Зенит» и «Динамо». Поэтому он верит, что в нынешнем матче «Ростов» одержит победу на своем поле и предполагает, что счет будет 1:0.
Матч начнется в 20:45 по московскому времени. События на футбольном поле можно будет отслеживать в текстовом формате через портал LiveResult.
Кроме того, в этой группе помимо «Спартака» и «Ростова» участвуют также «Динамо» из Махачкалы и команда «Пари НН». Все матчи ожидаются интересными для футбольных болельщиков.