Ushbu taklif Sochi jamoasi Tol’yatti shahrining Akron klubi bilan o‘yinda yirik hisobda mag‘lub bo‘lgach, ya’ni 0:4 hisobida yutqazgach bildirildi. Murabbiy Moreno bu mag‘lubiyatdan so‘ng o‘zini bu darajadagi maoshga loyiq emasligini ta’kidladi va shu sababli futbolchilarga ham o‘z namunasiga ergashishni tavsiya qildi.
Kramarichning ta’kidlashicha, hozircha Sochi futbolchilari oylik maoshining yarmini klubga topshirmagan. Biroq, bu masala jamoa rahbariyati bilan muhokama qilinishi rejalashtirilgan.
U, shuningdek, jamoa ichidagi muhit va bosh murabbiy bilan o‘zaro munosabatlar yaxshi ekanini aytib o‘tdi. Hozirda Sochi jamoasi mamlakat chempionatining turnir jadvalida so‘nggi o‘rinda bormoqda.
Klub ikki uchrashuvda ham ochko to‘plaganicha yo‘q. Kecha esa Sochi jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichida Moskvaning Dinamo klubiga yutqazib, mavsumdagi uchinchi mag‘lubiyatini qabul qilib oldi.

Футболисты Сочи обсуждают вопрос зарплаты
Полузащитник футбольного клуба Сочи Мартин Крамарич отреагировал на предложение главного тренера Роберта Морено вернуть половину своей месячной зарплаты в пользу клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это предложение было сделано после того, как команда Сочи крупно проиграла в матче с клубом Акрон из города Тольятти, а именно со счетом 0:4. Тренер Морено после этого поражения отметил, что не считает себя достойным такой зарплаты и поэтому рекомендовал игрокам следовать его примеру.
Крамарич подчеркнул, что пока игроки Сочи не передали половину своей зарплаты клубу. Однако этот вопрос планируется обсудить с руководством команды.
Он также отметил, что атмосфера внутри команды и отношения с главным тренером хорошие. В настоящее время команда Сочи занимает последнее место в турнирной таблице чемпионата страны.
Клуб пока не набрал очков в двух матчах. Вчера команда Сочи проиграла московскому Динамо на групповом этапе Кубка России, приняв третье поражение в сезоне.