Internetda AQSh prezidenti Donald Trampning shifoxonaga yotqizilgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq rasmiy manbalar bu ma’lumotlarni rad etdi. Oq uy kommunikatsiyalar bo‘yicha direktori Stiven Chung 4 aprel, shanba kuni tarqalgan xabarlarga rasmiy javob berdi.
U o‘zining ijtimoiy tarmoq sahifasida prezident Tramp haqida fikr bildirdi. Chungning so‘zlariga ko‘ra, hech bir prezident Amerika xalqi uchun Trampdan ko‘proq mehnat qilmagan.
U Pasxa ta'til kunlarida ham Oq uy va Oval kabinetda tinimsiz ishlagan. Chung Trampning shifoxonaga yotqizilgani haqidagi xabarlarni esa asossiz va yolg‘on deb atadi.
Bu mish-mishlar Trampning shanba kuni omma oldida ko‘rinmagani sababli paydo bo‘ldi. Ko‘pchilik bu holatga hayron qoldi, chunki odatda u dam olish kunlarida Mar-a-Lagoda golf o‘ynab, hordiq chiqaradi.
Shunday qilib, hozircha Trampning sog‘ligiga oid rasmiy ma’lumotlarda muammo yo‘qligi tasdiqlandi. Oq uy vakillari bunday mish-mishlarga ishonmaslikni so‘ramoqda va prezidentning faoliyati davom etayotganini ta’kidlamoqda.
Yaqin Sharqdagi keskin vaziyat sababli AQSHning Planet Labs kompaniyasi muhim qaror qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Endilikda Eron va uning atrofidagi mojaro hududlaridan olinayotgan

В интернете распространились сообщения о госпитализации президента США Дональда Трампа. Об этом сообщил Zamin.uz.
Однако официальные источники опровергли эту информацию. Директор по коммуникациям Белого дома Стивен Чанг официально ответил на сообщения, появившиеся в субботу, 4 апреля.
Он высказался о президенте Трампе на своей странице в социальной сети. По словам Чанга, ни один президент не работал для американского народа больше, чем Трамп.
Он также отметил, что Трамп неустанно работал в Белом доме и Овальном кабинете даже в пасхальные выходные. Чанг назвал сообщения о госпитализации Трампа необоснованными и ложными.
Эти слухи появились из-за того, что Трамп не появился на публике в субботу. Многие удивились этому, так как обычно он проводит выходные, играя в гольф в Мар-а-Лаго и отдыхая.
Таким образом, на данный момент официальные данные не подтверждают наличие проблем со здоровьем Трампа. Представители Белого дома просят не верить таким слухам и подчеркивают, что деятельность президента продолжается.