"Spartak" jamoasining sobiq yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi doirasida bo‘lib o‘tgan "Dinamo" va "Sochi" uchrashuvidan keyin "Euro-Futbol.Ru" internet nashriga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda "Dinamo" 3:2 hisobida zafar quchdi. Aleksandr Mostovoyning ta’kidlashicha, "Sochi" jamoasi yetarlicha motivatsiyaga ega emas edi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hisob 1:0 bo‘lib turgan paytda "Dinamo" to‘liq ustunlik qildi va o‘yinni nazoratda ushlab turdi. "Sochi" esa faol harakat ko‘rsatmadi.
Faqatgina "Dinamo" jamoasida qisqa muddatli inqiroz yuzaga kelganida, mehmonlar tezlik bilan ikki gol urishga muvaffaq bo‘lishdi. Bunday holatlar futbol uchrashuvida tez-tez uchraydi.
"Dinamo" futbolchilari biroz e’tiborini yo‘qotdi va buning natijasida raqib jamoa imkoniyatdan unumli foydalandi. Shunga qaramay, Mostovoy "Dinamo" jamoasining tajribasi va mahorati yuqoriroq ekani uchun g‘alaba aynan ularga nasib etganini qayd etdi.
Ma’lumot uchun, 13-avgust kuni Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida "Dinamo" o‘z maydonida "Krasnodar" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Amaldagi chempion esa Moskvaning CSKA jamoasi hisoblanadi.

Мостовой прокомментировал два быстрых гола "Сочи"
Бывший полузащитник команды "Спартак" Александр Мостовой дал интервью интернет-изданию "Euro-Futbol.Ru" после матча "Динамо" и "Сочи", который прошел в рамках первого тура группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче "Динамо" одержало победу со счетом 3:2. По словам Александра Мостового, команда "Сочи" не имела достаточной мотивации.
По его словам, когда счет был 1:0, "Динамо" полностью доминировало и контролировало игру. "Сочи" же не проявляло активных действий.
Только когда у команды "Динамо" возник краткосрочный кризис, гости быстро смогли забить два гола. Такие ситуации часто встречаются в футбольных матчах.
Игроки "Динамо" немного потеряли концентрацию, и в результате соперник эффективно воспользовался возможностью. Тем не менее, Мостовой отметил, что опыт и мастерство команды "Динамо" выше, и именно поэтому победа досталась им.
Для справки, 13 августа в рамках второго тура группового этапа Кубка России "Динамо" проведет матч против команды "Краснодар" на своем поле. Действующим чемпионом является команда ЦСКА из Москвы.