Kempbell: “Liverpul” mavsumni mag‘lubiyatsiz o‘tkazishi mumkin
Sobiq “Arsenal” va “Tottenxem” jamoalari himoyachisi Sol Kempbell “Liverpul”ning Angliya Premyer-ligasi mavsumini mag‘lubiyatsiz o‘tkazish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kempbellning fikricha, bu juda murakkab vazifa bo‘lsa-da, amalga oshirish mumkin. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi tarkibdagi futbolchilarning salohiyatini hisobga olganda, “Liverpul” keyingi “mag‘lubiyatsiz” jamoaga aylanishi ehtimoli eng yuqori bo‘lgan klub hisoblanadi.
Ma’lumot uchun, “mag‘lubiyatsiz” laqabini birinchi marta 2003-2004-yilgi mavsumda “Arsenal” jamoasi olgan. O‘sha mavsumda “Arsenal” Angliya chempionatida barcha o‘yinlarda mag‘lubiyatga uchramagan va tarixda ilk bor bu yutuqqa erishgan edi.
Shuningdek, uzoq 1889-yilda “Preston Nort End” jamoasi ham chempionatni mag‘lubiyatsiz yakunlagan. Boshqalardan farqli ravishda, “Preston Nort End” o‘sha yili mamlakat kubogida ham biror marta mag‘lub bo‘lmagan.
Kempbellning ta’kidlashicha, “Liverpul” jamoasi tarkibida tajribali va iqtidorli futbolchilar bor. Agar ular o‘z oldiga aniq maqsad qo‘ysalar va jamoaviy harakat qilsalar, mavsumni mag‘lubiyatsiz yakunlash imkoniyati mavjud.
Biroq, bu uchun yuqori darajadagi barqarorlik, birdamlik va kuchli irodaga ega bo‘lish talab qilinadi. Shu sababli, “Liverpul”ning bunday natijaga erishish imkoniyati bor, ammo bu oson emas.

Кемпбелл: “Ливерпуль” может провести сезон без поражений
Бывший защитник “Арсенала” и “Тоттенхэма” Сол Кемпбелл оценил шансы “Ливерпуля” провести сезон в Английской Премьер-лиге без поражений. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Кемпбелла, хотя это очень сложная задача, ее можно осуществить. По его словам, учитывая потенциал нынешних игроков, “Ливерпуль” является клубом с наибольшей вероятностью стать следующей “без поражений” командой.
Для справки, титул “без поражений” впервые получил клуб “Арсенал” в сезоне 2003-2004 годов. В том сезоне “Арсенал” не потерпел ни одного поражения в Английском чемпионате и впервые в истории достиг этого достижения.
Также в далеком 1889 году команда “Престон Норт Энд” завершила чемпионат без поражений. В отличие от других, “Престон Норт Энд” в том году также не потерпел ни одного поражения в Кубке страны.
Кемпбелл подчеркивает, что в составе “Ливерпуля” есть опытные и талантливые футболисты. Если они поставят перед собой четкую цель и будут действовать командно, у них есть возможность завершить сезон без поражений.
Однако для этого требуется высокая степень стабильности, единства и сильной воли. Поэтому у “Ливерпуля” есть шанс добиться такого результата, но это не легко.