Sakich: Zabolotniyning o‘yindagi hissasi yuqori baholandi
Moskvaning Spartak jamoasi bosh murabbiyi o‘rnini vaqtincha egallagan Nenad Sakich Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida Rostov jamoasiga qarshi o‘yinda Anton Zabolotnining g‘alabaga qo‘shgan hissasini e’tirof etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv birinchi tur doirasida bo‘lib o‘tdi va Spartak jamoasi 2:0 hisobida zafar quchdi. Bu gollarni Daniil Xlusevich hamda Pablo Solari kiritdi.
Ushbu natija “qizil-oq”lar uchun so‘nggi beshta o‘zaro o‘yinda ikkinchi g‘alaba bo‘ldi. Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, Anton Zabolotniy o‘tgan o‘yinda erta qizil kartochka olgani sababli, bugungi uchrashuvda unga maydonda ko‘proq imkon berildi.
Futbolchi o‘yinda golga uzatma berdi va penalti ishladi. Shu sababli, murabbiy Zabolotniyning harakatidan mamnunligini bildirdi.
Anton Zabolotniy joriy yilning yozida Spartak jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shildi. U bunga qadar Ximki jamoasi safida to‘p surgan.

Сакич: Вклад Заболотного в игре был высоко оценен
Главный тренер московского Спартака, временно исполняющий обязанности, Ненад Сакич признал вклад Антона Заболотного в победу команды в матче против Ростова в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла в рамках первого тура, и команда Спартак одержала победу со счетом 2:0. Голы забили Даниил Хлусевич и Пабло Солари.
Этот результат стал второй победой для "красно-белых" в последних пяти очных встречах. По словам тренера, Антон Заболотный получил красную карточку в предыдущем матче, поэтому в сегодняшней встрече ему было предоставлено больше возможностей на поле.
Футболист отдал голевую передачу и заработал пенальти. Поэтому тренер выразил удовлетворение действиями Заболотного.
Антон Заболотный присоединился к команде Спартак в этом году летом в качестве свободного агента. Ранее он выступал за команду Химки.