Chervichenko Jhedson transferini yuqori narxda shubhali deb atadi
Andrey Chervichenko ilgari Moskvaning “Spartak” futbol klubi prezidenti lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub tomonidan yarim himoyachi Jhedson Fernandesni sotib olish bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Chervichenkoga ko‘ra, Jhedson foyda keltirishi mumkin.
Biroq u 15 million va undan ortiq mablag‘ evaziga xarid qilingan futbolchilar hozirgacha yaxshi natija ko‘rsatmaganini ta’kidladi. Unga ko‘ra, shunday katta pul uchun Jhedsonning futbolchilik faoliyati shubhali ko‘rinadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, portugaliyalik Jhedson Fernandes “Spartak” klubi tomonidan 27 million yevro evaziga xarid qilingan. Bu haqda futbolchining avvalgi jamoasi “Beshiktosh” klubi vakillari ma’lum qilgan.
Jhedson so‘nggi uch yil davomida aynan shu klubda to‘p surgan. O‘tgan mavsumda u klub safida jami 49 o‘yinda maydonga tushgan, 12 ta gol urgan va 3 marta golli uzatma amalga oshirgan.
Shuningdek, 26 yoshli futbolchi o‘zining milliy terma jamoasida ham 2 ta o‘yin o‘tkazgan. Shu tariqa, “Spartak” klubi yangi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.

Червиченко Джедсон трансферу назвал сомнительным по высокой цене
Андрей Червиченко ранее занимал должность президента футбольного клуба «Спартак» в Москве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о покупке полузащитника Жедсона Фернандеша клубом. По словам Червиченко, Жедсон может принести пользу.
Однако он отметил, что футболисты, купленные за 15 миллионов и более, до сих пор не показывали хороших результатов. По его мнению, за такие большие деньги карьера Жедсона выглядит сомнительно.
Согласно информации, португалец Жедсон Фернандеш был куплен клубом «Спартак» за 27 миллионов евро. Об этом сообщили представители его предыдущей команды «Бешикташ».
Жедсон последние три года играл именно в этом клубе. В прошлом сезоне он провел в составе клуба 49 матчей, забил 12 голов и сделал 3 голевые передачи.
Кроме того, 26-летний футболист также провел 2 игры за свою национальную сборную. Таким образом, клуб «Спартак» ожидает высоких результатов от нового игрока.