Raspadori "Atletiko"ga o‘tishi mumkin, muzokaralar boshlandi
"Napoli" hujumchisi Jyakomo Raspadori Ispaniya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridning "Atletiko" klubi italiyalik futbolchiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqda jurnalist Janluka Di Martsio ma’lum qildi.
Manbaga ko‘ra, "Atletiko" rahbariyati "Napoli" bilan muzokaralarni boshlagan. Italiyaning "Napoli" klubi Raspadorini 30 million yevroga sotishga tayyor.
Bu mablag‘ga bonuslar kirmaydi. Shuningdek, "Napoli" agar muzokaralar ijobiy yakunlansa, futbolchining narxini 5 million yevroga kamaytirishga ham rozilik bildirgan.
Jyakomo Raspadori 2023 yildan buyon "Napoli" safida to‘p surmoqda. O‘tgan mavsumda u 29 o‘yinda maydonga tushib, oltita gol urdi va ikki bor golli uzatma berdi.
Shuningdek, futbolchi Italiya terma jamoasi safida 40 ta o‘yinda ishtirok etib, 9 ta gol muallifi bo‘lgan. Klub va terma jamoada ko‘rsatgan natijalari Raspadoriga boshqa chempionatda ham o‘zini ko‘rsatish imkonini beradi.

Raspadori может перейти в "Атлетико", начались переговоры
Нападающий "Наполи" Джакомо Распадори может перейти в испанскую лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мадридский клуб "Атлетико" проявляет интерес к итальянскому футболисту. Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
По информации источника, руководство "Атлетико" начало переговоры с "Наполи". Итальянский клуб готов продать Распадори за 30 миллионов евро.
Эта сумма не включает бонусы. Также "Наполи" согласился снизить цену на футболиста на 5 миллионов евро, если переговоры завершатся положительно.
Джакомо Распадори выступает за "Наполи" с 2023 года. В прошлом сезоне он сыграл в 29 матчах, забил шесть голов и сделал два голевых паса.
Кроме того, футболист принял участие в 40 матчах за сборную Италии, став автором 9 голов. Результаты, показанные в клубе и сборной, дают Распадори возможность проявить себя и в другом чемпионате.