Naumov: Glushenkov muammosi uchun avvalo o‘zini ayblashi kerak
Mashhur futbol mutaxassisi Nikolay Naumov “Zenit” jamoasi yarim himoyachisi Maksim Glushenkov haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirda Glushenkovning o‘yini chiqmayapti va jamoadoshlari bilan o‘zaro tushunmovchilik yuzaga kelgan. Naumovning ta’kidlashicha, futbolchining o‘zi birinchi navbatda o‘zidan ranjishi kerak, chunki natijalar va muvaffaqiyatlar asosan uning mehnati va harakatiga bog‘liq.
Mutaxassis Glushenkovga sabrli bo‘lib, ko‘proq mehnat qilishni tavsiya etdi. Uning fikricha, aynan shunday yo‘l orqali futbolchi jamoadagi o‘zaro tushunishni tiklashi va yaxshi natijalarga erishishi mumkin.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, agar Glushenkov “Lokomotiv” jamoasiga qaytsa, bu uning uchun orqaga chekinish, ya’ni muvaffaqiyatsizlik bo‘ladi. Hozirgi mavsumda Glushenkov Sankt-Peterburg jamoasi safida uchta o‘yinda maydonga tushgan, biroq samarali harakatlar ko‘rsata olmagan.
Ba’zi manbalarga ko‘ra, u “Rubin”ga qarshi o‘yinda erta almashtirilganidan so‘ng bosh murabbiy Sergey Semak bilan kelishmovchilikka uchragan. Shu sababli, Glushenkov uchun hozirgi vaziyatdan chiqish yo‘li – o‘z ustida ishlash va jamoadagi o‘zaro hamkorlikni yaxshilashdan iborat.

Наумов: Глушенкову прежде всего нужно обвинить себя в проблеме
Известный футбольный специалист Николай Наумов высказал свое мнение о полузащитнике команды «Зенит» Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время игра Глушенкова не идет, и возникли недопонимания с товарищами по команде. Наумов подчеркивает, что футболист в первую очередь должен обидеться на себя, так как результаты и успехи в основном зависят от его труда и усилий.
Специалист рекомендовал Глушенкову проявить терпение и больше работать. По его мнению, именно таким образом футболист сможет восстановить взаимопонимание в команде и добиться хороших результатов.
По словам эксперта, если Глушенков вернется в команду «Локомотив», это будет для него шагом назад, то есть неудачей. В текущем сезоне Глушенков провел три матча в составе питерской команды, но не смог продемонстрировать эффективные действия.
По некоторым данным, после того как его рано заменили в матче против «Рубина», он столкнулся с недопониманием с главным тренером Сергеем Семаком. Поэтому для Глушенкова выход из текущей ситуации заключается в том, чтобы работать над собой и улучшать взаимосотрудничество в команде.