Mashhur mahalliy murabbiy Yuriy Syomin CSKA jamoasi yarim himoyachisi Matvey Kislyakning o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi va uning Yevropaga ko‘chib o‘tish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syominga ko‘ra, Matvey maydonda katta hajmdagi ishlarni bajarmoqda. Bu esa Kislyak bugungi kunda Rossiya oliy ligasidagi eng yaxshi yosh futbolchilardan biri ekanini ko‘rsatadi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Matvey kelajagi bor futbolchi hisoblanadi, agar u o‘z ustida to‘g‘ri ishlasa va harakat qilsa, yaxshi natijalarga erishishi mumkin. Syominning ta’kidlashicha, Matvey Yevropa klublariga o‘tish uchun ko‘proq mehnat qilishi va o‘z ustida tinmay ishlashi zarur.
U hozirgi vaqtda faqat rivojlanishni davom ettirishi kerak. Ma’lum qilinishicha, joriy mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi to‘rt o‘yinda bir golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Matvey Kislyakning CSKA klubi bilan shartnomasi 2028 yilgacha davom etadi. Shu sababli, futbolchining kelajakdagi faoliyati ko‘plab futbol ishqibozlari va mutaxassislar e’tiborida qolmoqda.

Сёмин: Кисляк один из лучших молодых футболистов России
Известный местный тренер Юрий Сёмин высказал свое мнение о игре полузащитника ЦСКА Матвея Кисляка и оценил его шансы на переход в Европу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сёмина, Матвей выполняет большую работу на поле. Это показывает, что Кисляк в настоящее время является одним из лучших молодых футболистов в российской Премьер-лиге.
По словам специалиста, Матвей считается перспективным игроком, и если он будет правильно работать над собой и прилагать усилия, он может добиться хороших результатов. Сёмин подчеркивает, что Матвею необходимо больше трудиться, чтобы перейти в европейские клубы, и постоянно работать над собой.
Он сейчас должен только продолжать развиваться. Известно, что в текущем сезоне 20-летний полузащитник сделал одну голевую передачу в четырех матчах.
Контракт Матвея Кисляка с клубом ЦСКА действует до 2028 года. Поэтому будущее игрока остается в центре внимания многих футбольных болельщиков и специалистов.