Rubin Orenburgni mag‘lub etib, Kubokda oldinga chiqdi
Rubin va Orenburg jamoalari Rossiya Kubogi doirasidagi dastlabki tur uchrashuvini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin Qozon shahridagi Ak Bars Arena stadionida bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvning 30-daqiqasida Rubin jamoasi penaltidan gol urish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Bu vaziyatda Orenburg futbolchisi Stepan Oganesyan qoidani buzdi va hakam penalti belgiladi. Mirlind Daku to‘pni markazdan darvozaga aniq yo‘llab, hisobni ochdi.
O‘yin davomida Rubin ustunlikni saqlab qoldi. Ikkinchi bo‘limda Dardan Shabankhadjay chap qanotdan hujumni rivojlantirib, to‘pni markazga uzatdi.
Velin Xodja ushbu uzatmani qabul qilib, xavfli vaziyatdan zarba berdi, biroq to‘p darvoza ustunidan biroz chetlab o‘tdi. O‘yin so‘ngida Rubin yana bir gol urdi.
90-daqiqada Rubin futbolchilari burchak zarbasi ishlashdi. Aleksandar Yukich markazga to‘p uzatdi, Oleg Ivanov esa bosh bilan darvozani ishg‘ol qildi va hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib keldi.
Shundan so‘ng, Rubin jamoasi Rossiya Kubogidagi ilk o‘yinini g‘alaba bilan boshladi. O‘yin protokoliga ko‘ra, Rubin safida Mirlind Daku va Oleg Ivanov gol muallifi bo‘ldi.
Orenburg futbolchilari esa bu uchrashuvda gol ura olmadi. Rubin jamoasi navbatdagi bosqichga ishonchli qadam tashladi.

Рубин обыграл Оренбург и вышел вперед в Кубке
Команды Рубин и Оренбург провели встречу первого тура Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра прошла на стадионе Ак Барс Арена в Казани. На 30-й минуте команда Рубин получила возможность забить гол с пенальти.
В этой ситуации игрок Оренбурга Степан Оганесян нарушил правила, и судья назначил пенальти. Мирлинд Даку точно отправил мяч в ворота с центра, открыв счет.
В течение игры Рубин сохранял преимущество. Во втором тайме Дардан Шабанхаджай развил атаку с левого фланга и сделал передачу в центр.
Велин Ходжа, приняв эту передачу, нанес опасный удар, но мяч немного прошел мимо перекладины. В конце игры Рубин забил еще один гол.
На 90-й минуте футболисты Рубина исполнили угловой удар. Александр Юкич сделал передачу в центр, а Олег Иванов головой поразил ворота, увеличив счет до 2:0.
Таким образом, команда Рубин начала свой первый матч в Кубке России с победы. Согласно протоколу игры, авторами голов в составе Рубина стали Мирлинд Даку и Олег Иванов.
Футболисты Оренбурга в этой встрече не смогли забить. Команда Рубин уверенно сделала шаг к следующему этапу.