Nino «Fluminense»ga o‘tmaydi, agenti xabarlarni rad etdi
«Zenit» jamoasi himoyachisi Nino haqida tarqalgan ayrim ma’lumotlarga aniqlik kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining agenti Luis Fernando Garsiya Rossiya ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida Nino boshqa jamoaga, xususan, «Fluminense» klubiga o‘tishi haqidagi xabarlarni rad etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Nino «Fluminense»ga o‘tmoqchi emas va bu boradagi xabarlar asossiz.
Avvalroq braziliyalik futbolchiga qiziqish bildirayotgan klublar haqida mahalliy matbuotda turli xabarlar chiqqan edi. Biroq Garsiyaning ta’kidlashicha, hozircha futbolchining faoliyatida bunday o‘zgarish kutilmayapti.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Nino 2025/2026 yilgi mavsumda Rossiya Premer-ligasida ikki o‘yin o‘tkazgan va bu uchrashuvlarda samarali harakatlari bilan ajralib turgani yo‘q. Hozirda u «Zenit» bilan amaldagi shartnomaga ega bo‘lib, bu kelishuv 2028 yil 30 iyunga qadar davom etadi.
28 yoshli futbolchining transfer narxi hozirda 11 million yevroga baholanmoqda. Shu tariqa, futbolchi yaqin yillarda «Zenit» safida o‘ynashda davom etadi.

Нино не перейдет в «Флуминенсе», агент опроверг слухи
В отношении защитника «Зенита» Нино была внесена ясность по некоторым распространенным данным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агент футболиста Луис Фернандо Гарсия в интервью российским СМИ опроверг сообщения о том, что Нино может перейти в другую команду, в частности, в клуб «Флуминенсе». По его словам, Нино не собирается переходить в «Флуминенсе», и эти сообщения беспочвенны.
Ранее в местной прессе появлялись различные сообщения о клубах, проявляющих интерес к бразильскому футболисту. Однако, по словам Гарсии, в настоящее время изменений в карьере футболиста не ожидается.
Согласно информации, Нино провел два матча в российской Премьер-лиге в сезоне 2025/2026 и не выделялся эффективными действиями в этих встречах. В настоящее время он имеет действующий контракт с «Зенитом», который будет действовать до 30 июня 2028 года.
Трансферная стоимость 28-летнего футболиста в настоящее время оценивается в 11 миллионов евро. Таким образом, футболист продолжит выступать за «Зенит» в ближайшие годы.