“Neman” va “Koshitse” jamoalari Konferensiyalar ligasi ikkinchi saralash bosqichining javob uchrashuvida o‘zaro bellashishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi o‘yinda “Neman” safarda 3:2 hisobida g‘alaba qozongan edi. Uchrashuv boshida Daniel Magda darvoza oldida to‘pni qabul qilib, yaqin ustunga zarba berdi.
Himoyachi Konstantin Kuchinskiy to‘pga to‘sqinlik qilishga ulgurdi, darvozabon esa burchakni yopdi. Keyinchalik Zien Jones chap qanotdan uzatilgan to‘pni bosh bilan darvozaga yo‘naltirdi, biroq to‘p ustunga tegdi.
Ikkinchi bo‘limda o‘yin sust kechdi, ammo so‘nggi daqiqalarda vaziyat keskinlashdi. Oleg Evdokimov chap qanotdan burchak to‘pini oshirdi, Maksim Kravtsov esa bosh bilan uzoq burchakka zarba berdi, biroq to‘p darvoza to‘riga kirmadi.
Slovakiya jamoasi o‘z maydonida ehtiyotsizlik qilgani sababli, Egor Zubovich chap qanotdan jarima maydonchasiga aniq uzatma berdi. Oleg Evdokimov esa bosh bilan kuchli va aniq zarba yo‘llab, hisobni ochdi.
Oradan ko‘p o‘tmay, Mixal Domik darvoza oldida to‘pni qabul qilib, hisobni tenglashtirdi. Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Yakuniy natijaga ko‘ra, “Neman” keyingi bosqichga yo‘l oldi. Endi ular “Radnichki” yoki “Klaksvik” jamoalaridan biri bilan uchrashadi.
O‘yin Szent Gellert Forum stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalarning asosiy tarkibi va zaxira futbolchilari hamda o‘yindagi o‘zgartirishlar rasmiy protokolda ko‘rsatilgan.

“Неман” в результате ничьей вышел на следующий этап
Команды “Немен” и “Кошице” встретились в ответном матче второго квалификационного раунда Лиги конференций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом матче “Немен” одержал победу в гостях со счетом 3:2. В начале встречи Даниил Магда принял мяч перед воротами и нанес удар в ближнюю штангу.
Защитник Константин Кучинский успел помешать мячу, а вратарь закрыл угол. Позже Зиен Джонс головой направил мяч в ворота с левого фланга, но мяч попал в штангу.
Во втором тайме игра проходила в спокойном темпе, но в последние минуты ситуация обострилась. Олег Евдокимов подал угловой с левого фланга, а Максим Кравцов головой нанес удар в дальний угол, но мяч не попал в сетку ворот.
Словацкая команда допустила ошибку на своем поле, и Егор Зубович сделал точную передачу в штрафную с левого фланга. Олег Евдокимов же головой мощно и точно пробил, открыв счет.
Не прошло и много времени, как Михал Домик принял мяч перед воротами и сравнял счет. Встреча завершилась со счетом 1:1.
По итогам матча “Немен” вышел в следующий этап. Теперь они встретятся с одной из команд “Раднички” или “Клаквик”.
Игра прошла на стадионе Szent Gellert Forum. Основной состав команд и запасные игроки, а также изменения в игре указаны в официальном протоколе.