Denis Makarov: “Dinamo”da ijobiy muhit va to‘g‘ri yo‘l
“Dinamo” futbol jamoasining yarim himoyachisi Denis Makarov jamoada hozirgi holat qanday ekani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda poytaxt jamoasi Rossiya Kubogi doirasida “Sochi” klubini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuv oson kechmadi, biroq “Dinamo” g‘alaba qozondi.
Makarovning aytishicha, jamoada ijobiy muhit hukm surmoqda. U mashg‘ulotlar va taktik tayyorgarlikdan mamnunligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, chempionat va kubokning dastlabki o‘yinlari “Dinamo” to‘g‘ri yo‘lda ekanini ko‘rsatmoqda. Joriy mavsum chempionatning dastlabki uchrashuvlarida “Dinamo” to‘rtta ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
Jamoa “Balti”ka bilan durang o‘ynadi, “Rostov” ustidan esa 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Orenburgda tug‘ilgan, 27 yoshli Denis Makarov 2021 yildan buyon poytaxt klubida to‘p suradi.
Shu vaqt mobaynida u barcha musobaqalarda 112 ta o‘yinda ishtirok etdi. Makarov 19 ta gol urdi va 13 ta golli uzatma berdi.

Денис Макаров: “Динамо” имеет положительную атмосферу и правильный путь
Полузащитник футбольной команды “Динамо” Денис Макаров высказал свое мнение о текущем состоянии команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно столичная команда одержала победу над клубом “Сочи” со счетом 3:2 в рамках Кубка России. Матч не был легким, но “Динамо” одержало победу.
По словам Макарова, в команде царит положительная атмосфера. Он отметил, что доволен тренировками и тактической подготовкой.
По его словам, первые игры чемпионата и кубка показывают, что “Динамо” на правильном пути. В текущем сезоне в первых матчах чемпионата “Динамо” удалось набрать четыре очка.
Команда сыграла вничью с “Балтикой” и одержала победу над “Ростовом” со счетом 1:0. Родившийся в Оренбурге 27-летний Денис Макаров выступает за столичный клуб с 2021 года.
За это время он принял участие в 112 матчах во всех соревнованиях. Макаров забил 19 голов и отдал 13 голевых передач.