Sobiq “Spartak” va Rossiya terma jamoasi himoyachisi Yuriy Kovtun “Krasnodar” hamda Moskvaning “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan nimalar kutayotganini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Krasnodar” jamoasi maydonda g‘alaba uchun bor kuchi bilan harakat qiladi. Shu bilan birga, “Dinamo” ham ochko yo‘qotmaslik uchun o‘zini ko‘rsatishi, chempionlik uchun kurashga layoqatli ekanini isbotlashi kerak.
Mazkur uchrashuv uchinchi tur doirasida bo‘lib o‘tadi. “Krasnodar” va “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi bahs 2-avgust, shanba kuni Krasnodardagi stadionda tashkil etiladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. Ayni paytda Murad Musayev boshchiligidagi “Krasnodar” jamoasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Valeriy Karpin boshchilik qilayotgan “Dinamo” esa yettinchi pog‘onani egallab turibdi. Uchrashuv natijasi har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Bo‘lajak o‘yin jamoalarning mavsumdagi keyingi natijalariga ham ta’sir qilishi mumkin. Shu sababli, muxlislar qiziqarli va murosasiz bahs guvohi bo‘lishadi.

Ковтун: “Краснодар” потратит все свои силы против “Динамо”
Бывший защитник “Спартака” и сборной России Юрий Ковтун поделился ожиданиями от матча между “Краснодаром” и московским “Динамо”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда “Краснодар” будет действовать на поле с полной силой ради победы. В то же время “Динамо” должно проявить себя, чтобы не потерять очки и доказать свою способность бороться за чемпионство.
Данный матч пройдет в рамках третьего тура. Игра между “Краснодаром” и “Динамо” состоится 2 августа, в субботу, на стадионе в Краснодаре.
Начало матча запланировано на 20:30 по московскому времени. В данный момент команда “Краснодар” под руководством Мурада Мусаева занимает девятое место в турнирной таблице.
Команда “Динамо”, возглавляемая Валерием Карпиным, занимает седьмую строчку. Результат встречи будет иметь важное значение для обеих команд.
Будущая игра также может повлиять на дальнейшие результаты команд в сезоне. Поэтому болельщики станут свидетелями интересной и бескомпромиссной борьбы.