Taniqli futbol murabbiyi Miodrag Bojovich Rossiyada bir nechta jamoalarda ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U AQSH prezidenti Donald Tramp haqida o‘z fikrini bildirdi. Bojovichning aytishicha, Tramp Rossiya sportiga qo‘yilgan sanksiyalarni olib tashlashga yordam bermaydi.
Bojovichning so‘zlariga ko‘ra, Tramp jiddiy inson emas. U hech kimga yordam bermaydi, faqat o‘z manfaatini ko‘zlaydi.
Trampning Rossiyaga nisbatan bildirgan barcha bayonotlari va talablarini ham jiddiy qabul qilish kerak emas. Bojovich, shuningdek, Trampdan oldingi prezident Jo Bayden ham unchalik jiddiy emasligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, Rossiya sporti va mamlakati Trampdan yordam kutmasligi lozim. Futbolga to‘xtaladigan bo‘lsak, UEFA va FIFA tomonidan Rossiya futbol ittifoqiga nisbatan sanksiyalar deyarli uch yarim yildan buyon amal qilib kelmoqda.
Ushbu sanksiyalar sababli Rossiya jamoalari xalqaro rasmiy musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Masalan, Rossiya milliy terma jamoasi faqat do‘stlik uchrashuvlarida qatnashmoqda.

Божович: Трамп не будет помогать российскому спорту
Известный футбольный тренер Миодраг Божович работал в нескольких командах в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о президенте США Дональде Трампе. По словам Божовича, Трамп не поможет снять санкции, наложенные на российский спорт.
По словам Божовича, Трамп не является серьезным человеком. Он не помогает никому, только преследует свои интересы.
Все заявления и требования Трампа в отношении России также не следует воспринимать всерьез. Божович также отметил, что предыдущий президент Джо Байден тоже не слишком серьезен.
По его словам, российский спорт и страна не должны ожидать помощи от Трампа. Что касается футбола, то санкции в отношении Российского футбольного союза действуют почти три с половиной года со стороны УЕФА и ФИФА.
Из-за этих санкций российские команды не могут участвовать в международных официальных соревнованиях. Например, сборная России участвует только в товарищеских матчах.
Ранее глава Российского футбольного союза Александр Дюков выразил надежду, что футбольные санкции будут отменены до конца 2025 года.