Kovtun: Zaynutdinov «Dinamo»ga kuchli futbolchi bo‘ldi
Sobiq futbolchi Yuriy Kovtun Baktiyor Zaynutdinovning Moskvaning «Dinamo» jamoasiga o‘tishi haqidagi xabarlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Zaynutdinov yetarlicha malakali o‘yinchi bo‘lib, individual fazilatlari ham yaxshi. Aynan shu pozitsiyada jamoaga kuchli futbolchi kerak edi.
Baktiyor esa allaqachon Rossiya chempionatiga moslashgan. Ha, ehtimol, Turkiyada u kamroq maydonga tushgan bo‘lishi mumkin, biroq «Dinamo» uchun bu o‘ziga xos kuchayish bo‘ladi, deya ta’kidladi Kovtun.
Mutaxassisning fikricha, Qozog‘iston terma jamoasi Zaynutdinov Rossiya chempionatida o‘ynay boshlagach, unga yanada ko‘proq e’tibor qaratadi. Ma’lumot uchun, iyul oyining oxirida himoyachi Baktiyor Zaynutdinov «Dinamo» klubi bilan shartnoma imzoladi.
U Moskva jamoasida 2029 yilgacha to‘p suradi. Poytaxt klubi Zaynutdinovning transferi uchun Turkiyaning «Beshiktosh» jamoasiga 2,8 million yevro to‘lagan.
Shu tariqa, Zaynutdinov yaqin yillarda «Dinamo» sharafini himoya qiladi. Bu transfer ham futbolchi, ham klub uchun foydali bo‘lishi kutilmoqda.

Ковтун: Зайнутдинов стал сильным футболистом для «Динамо»
Бывший футболист Юрий Ковтун высказал свое мнение о переходе Бахтияра Зайнутдинова в московское «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Зайнутдинов является достаточно квалифицированным игроком, и его индивидуальные качества также хороши. Именно на эту позицию команде нужен был сильный футболист.
Бахтияр уже адаптировался к чемпионату России. Да, возможно, в Турции он играл меньше, но для «Динамо» это будет своеобразное усиление, отметил Ковтун.
По мнению специалиста, когда Зайнутдинов начнет играть в чемпионате России, к нему будет уделяться еще больше внимания со стороны сборной Казахстана. Для справки, в конце июля защитник Бахтияр Зайнутдинов подписал контракт с клубом «Динамо».
Он будет выступать за московскую команду до 2029 года. Столичный клуб заплатил 2,8 миллиона евро за трансфер Зайнутдинова турецкому клубу «Бешикташ».
Таким образом, Зайнутдинов будет защищать честь «Динамо» в ближайшие годы. Ожидается, что этот трансфер будет выгоден как для игрока, так и для клуба.