Jhedson: Stankovich murabbiy, do‘st emasligini tushunaman
«Spartak» jamoasining yangi futbolchisi Jhedson Fernandes jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Moskvaning «Spartak» klubi 26 yoshli yarim himoyachini Turkiyaning «Beshiktash» jamoasidan 20 million yevro evaziga xarid qilgani ma’lum bo‘lgandi. Jhedson Fernandes matbuot xizmatiga bergan intervyusida Stankovichni yaxshi o‘yinchi va boy tajribaga ega mutaxassis sifatida e’tirof etdi.
U shuningdek, Spartakda do‘stona murabbiy kutmasligini, Stankovich murabbiy sifatida talabchan bo‘lishini yaxshi tushunishini aytdi. Jhedsonning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich uning do‘sti emas, balki murabbiyi bo‘ladi va u bunga tayyor.
Fernandes «Spartak» tarkibidagi debyut o‘yinini yaqin yakshanba kuni o‘tkazishi mumkin. Shu kuni Stankovich boshchiligidagi jamoa safarda «Akron» klubi bilan uchrashadi.
Uchrashuv Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi va Toshkent vaqti bilan soat 15:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Jhedson: Я понимаю, что Станкевич не тренер, а друг
Новый футболист команды «Спартак» Жедсон Фернандеш поделился своими мыслями о главном тренере Деяну Станковичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что московский клуб «Спартак» купил 26-летнего полузащитника у турецкой команды «Бешикташ» за 20 миллионов евро. В интервью пресс-службе Жедсон Фернандеш признал Станковича хорошим игроком и специалистом с богатым опытом.
Он также сказал, что не ожидает дружелюбного тренера в «Спартаке», и хорошо понимает, что Станкович будет требовательным как тренер. По словам Жедсона, Станкович будет его тренером, а не другом, и он к этому готов.
Фернандеш может провести свой дебютный матч за «Спартак» в ближайшее воскресенье. В этот день команда под руководством Станковича встретится в гостях с клубом «Акрон».
Матч пройдет в рамках третьего тура чемпионата России и запланирован на 15:30 по ташкентскому времени.