Fanni Kolin, Ashraf Hakimi advokati, uning ehtimoliy hibsga olinishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, marokashlik futbolchiga 15 yilgacha qamoq jazosi xavfi bor. U zo‘rlashda ayblanmoqda.
Kolinning so‘zlariga ko‘ra, prokuratura o‘z vazifasini bajarmoqda va Hakimiga qarshi dalillar to‘plamoqda. Biroq advokat ushbu ish bilan yaqindan tanishligini va Hakimi aybsizligini tasdiqlovchi ko‘plab dalillar borligini ta’kidladi.
Fanni Kolin shuningdek, bu ishda oxirigacha kurashishini, haqiqat yuzaga chiqishi uchun harakat qilishini bildirdi. Uning fikriga ko‘ra, Hakimi hech qanday noqonuniy harakat qilmagan va o‘zini ayblashga asos yo‘q.
Ashraf Hakimi Parijning PSJ klubi va Marokash terma jamoasining asosiy himoyachisi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda u PSJ tarkibida 55 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 16 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Hakimining kelajagi bo‘yicha hozircha aniq qaror qabul qilinmagan. Advokat va futbolchi ushbu ish bo‘yicha barcha dalillar ko‘rib chiqilishini kutmoqda.

Адвокат Хакими: Есть доказательства, подтверждающие невиновность
Фанни Колин, адвокат Ашрафа Хакими, прокомментировал его возможный арест. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что марокканскому футболисту угрожает до 15 лет тюремного заключения. Его обвиняют в изнасиловании.
По словам Колина, прокуратура выполняет свои обязанности и собирает доказательства против Хакими. Однако адвокат подчеркнул, что он хорошо знаком с делом и что есть множество доказательств, подтверждающих невиновность Хакими.
Фанни Колин также заявил, что будет бороться до конца в этом деле и будет стремиться к тому, чтобы истина вышла на поверхность. По его мнению, Хакими не совершал никаких незаконных действий и нет оснований для его обвинения.
Ашраф Хакими является основным защитником клуба ПСЖ из Парижа и сборной Марокко. В прошлом сезоне он провел 55 матчей за ПСЖ, забил 11 голов и сделал 16 голевых передач.
На данный момент не принято четкого решения о будущем Хакими. Адвокат и футболист ожидают, что все доказательства по этому делу будут рассмотрены.