Magal: Sochi jamoasi o‘ziga ishonchni qaytarmoqda
Sochi futbol klubi futbolchisi Ruslan Magal Moskvaning Dinamo jamoasiga qarshi o‘yinda mag‘lubiyatdan ijobiy tomonlarni ko‘ra oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida Sochi va Dinamo jamoalari uchrashuvi 2:3 hisobida yakunlandi. Ruslan Magalning so‘zlariga ko‘ra, Dinamoga qarshi o‘yinda Sochi jamoasi haqiqiy jamoaviy ruhni namoyon etdi va futbolchilarning ko‘zlarida g‘alabaga ishonch porlab turdi.
U jamoaning holati yaxshilanayotganini ta’kidlab, kelgusida ham ijobiy natijalar bo‘lishiga umid bildirdi. Bu fikrlarni Magalning o‘zi Match TV telekanaliga aytgan.
O‘tgan mavsumda Sochi jamoasi PARI Ligasi musobaqasida beshinchi o‘rinni egallagan edi. Novorossiyskning Chernomorets klubi litsenziya masalalarida muammolarga duch kelgani sababli Sochi jamoasiga pley-off bahslarida ishtirok etish huquqi berildi va natijada ular Rossiya Premer-ligasiga yo‘l oldi.
Mavsumning dastlabki ikki turida Sochi jamoasi ikki bor mag‘lub bo‘lib, to‘plar farqi minus yettiga teng bo‘ldi. Jamoa a’zolari kelajakda yaxshiroq natijalar ko‘rsatish uchun harakat qilmoqda.
Magalning fikriga ko‘ra, jamoa o‘z oldiga yangi maqsadlar qo‘ygan va oldinda ular uchun muhim o‘yinlar kutmoqda.

Magal: Команда Сочи восстанавливает свою уверенность
Футболист клуба Сочи Руслан Магал увидел положительные моменты в поражении от московского Динамо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч между командами Сочи и Динамо в первом туре группового этапа Кубка России завершился со счетом 2:3. По словам Руслана Магала, команда Сочи продемонстрировала настоящий командный дух в игре против Динамо, и в глазах футболистов светилась уверенность в победе.
Он отметил, что состояние команды улучшается, и выразил надежду на положительные результаты в будущем. Эти мысли Магал сам высказал телеканалу Матч ТВ.
В прошлом сезоне команда Сочи заняла пятое место в турнире PARI Лиги. Из-за проблем с лицензированием клуба Черноморец из Новороссийска команде Сочи была предоставлена возможность участвовать в плей-офф, в результате чего они вышли в Российскую Премьер-Лигу.
В первых двух турах сезона команда Сочи дважды потерпела поражение, и разница мячей составила минус семь. Члены команды прилагают усилия, чтобы показать лучшие результаты в будущем.