Toshkent shahri CSKA jamoasining sobiq futbolchisi, himoyachi Egor Noskov darvozabon Igor Akinfeev bilan birga o‘ynagan davri haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Noskovning aytishicha, dastlab u Akinfeevdan biroz cho‘chigan, chunki Igor ba’zan qattiq gapirib, baqirib yuborardi. Biroq vaqt o‘tishi bilan futbolchi bunday munosabat unga yangi jamoaga moslashishda yordam berganini tushungan.
Noskov, o‘zi kuzatgan davr mobaynida, Akinfeevni eng kuchli darvozabonlardan biri deb hisoblashini ta’kidladi. Noskov 2023 yildan 2025 yilgacha CSKA safida o‘ynagan va mamlakat chempionatining to‘rt uchrashuvida maydonga tushgan.
Hozirda u PARI Ligasida ishtirok etayotgan SKA-Xabarovsk klubi a’zosi hisoblanadi. Igor Akinfeev esa 2003 yildan buyon CSKA jamoasida o‘ynab kelmoqda.
U klub tarkibida 23 ta sovrinni qo‘lga kiritgan, jumladan, UEFA Kubogini ham yutgan. Shuningdek, Akinfeev Rossiya terma jamoasi tarkibida Yevropa chempionati bronza medallarini ham qo‘lga kiritgan.

Носков: Требовательность Акинфеева помогла мне адаптироваться
Бывший футболист ЦСКА из Ташкента, защитник Егор Носков поделился своими мыслями о периоде, когда он играл вместе с вратарем Игорем Акинфеевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Носкова, сначала он немного боялся Акинфеева, так как Игорь иногда говорил жестко и мог закричать. Однако со временем футболист понял, что такое отношение помогло ему адаптироваться в новой команде.
Носков подчеркнул, что в период, который он наблюдал, считает Акинфеева одним из сильнейших вратарей. Носков играл за ЦСКА с 2023 по 2025 год и выходил на поле в четырех матчах чемпионата страны.
В настоящее время он является членом клуба СКА-Хабаровск, который участвует в ПАРИ Лиге. Игорь Акинфеев играет за команду ЦСКА с 2003 года.
Он завоевал 23 трофея в составе клуба, включая Кубок УЕФА. Также Акинфеев завоевал бронзовые медали чемпионата Европы в составе сборной России.