Sobiq "Lokomotiv" futbol klubi prezidenti Olga Smorodskaya "Zenit" jamoasining hozirgi bosh murabbiyi Sergey Semakning "Spartak" klubiga taklif qilinishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, so‘nggi paytlarda "Spartak" yangi bosh murabbiy tanlashda doim ham to‘g‘ri qaror qabul qilmayapti. Uning fikriga ko‘ra, Sergey Semak "Spartak"ni qiyin vaziyatdan olib chiqishga qodir murabbiy hisoblanadi.
Biroq Smorodskayaning ta’kidlashicha, "Zenit" klubi Semakni hech qanday mablag‘ evaziga boshqa jamoaga qo‘yib yubormaydi. Shuningdek, u Semak Rossiya futbolini va mamlakat chempionatini yaxshi biladigan, tajribali murabbiy ekanini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsum Rossiya chempionatida "Spartak" to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Yangi mavsumda esa "qizil-oq"lar ikki turdan so‘ng uch ochko jamg‘arib, o‘ninchi pog‘onada bormoqda.
Klub oldida natijalarni yaxshilash vazifasi turibdi. Shu sababli, bosh murabbiy masalasi jamoa rahbariyatini jiddiy o‘ylantirmoqda.

Смородская: Семак сможет вывести "Спартак" из трудностей
Бывший президент футбольного клуба "Локомотив" Ольга Смородская высказала свое мнение о вероятности назначения нынешнего главного тренера "Зенита" Сергея Семака на пост тренера клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, в последнее время "Спартак" не всегда принимает правильные решения при выборе нового главного тренера. По ее мнению, Сергей Семак является тренером, способным вывести "Спартак" из сложной ситуации.
Однако Смородская подчеркнула, что клуб "Зенит" не отпустит Семака в другую команду ни за какие деньги. Также она отметила, что Семак является опытным тренером, хорошо знающим российский футбол и чемпионат страны.
Для справки, в прошлом сезоне "Спартак" занял четвертое место в чемпионате России. В новом сезоне "красно-белые" после двух туров набрали три очка и находятся на десятом месте.
Перед клубом стоит задача улучшить результаты. Поэтому вопрос о главном тренере серьезно беспокоит руководство команды.