Eslatib o‘tamiz, Janubiy shahar vakillari Lokomotiv va Akron jamoalariga qarshi o‘yinlarda umumiy hisobda 0:7 hisobida mag‘lub bo‘lishdi. Bundan tashqari, Robert Moreno boshchiligidagi jamoa Moskvaning Dinamo klubiga kubok uchrashuvida 2:3 hisobida imkoniyatni boy berdi.
Aleksandr Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Sochi jamoasining kuchsiz ekanini aytish uchun erta. Mostovoy boshqa jamoalarning o‘yinlarini ham ko‘rganini va hozircha Sochining tarkibi zaif emasligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, yakuniy xulosalar chiqarish uchun hali vaqt bor. Shuningdek, Premyer-liganing yangi ishtirokchisi birinchi ochkolarini 4 avgust kuni qo‘lga kiritishga harakat qiladi.

Mostovoy: Сочи пока не показывает своей силы
Бывший известный футболист Александр Мостовой ответил на вопрос, покинет ли команда Сочи высшую лигу российского футбола по окончании текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, представители южного города проиграли в матчах против команд Локомотив и Akron с общим счетом 0:7. Кроме того, команда под руководством Роберта Морено упустила возможность в кубковом матче против московского Динамо, проиграв со счетом 2:3.
По словам Александра Мостового, пока рано говорить о слабости команды Сочи. Мостовой отметил, что он также смотрел игры других команд и на данный момент состав Сочи не слабый.
По его словам, еще есть время для окончательных выводов. Также новый участник Премьер-лиги постарается заработать свои первые очки 4 августа.