Ramires: “Lokomotiv” muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi
Moskvaning “Lokomotiv” futbol klubi yangi futbolchisi Kristian Ramires Rossiya oliy ligasining uchinchi turida “Pari NN” jamoasiga qarshi safarda o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bellashuvda “Lokomotiv” 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Ramiresning aytishicha, bu uch ochko ular uchun juda muhim bo‘ldi.
U raqib jamoa kuchli ekani va g‘alabaga erishganidan xursandligini ta’kidladi. Futbolchining so‘zlarini “Match TV” telekanali keltirib o‘tdi.
Mazkur g‘alabadan so‘ng “Lokomotiv” jamoasi 2025-2026 yilgi Rossiya chempionati boshlanishida ochko yo‘qotmagan yagona klub bo‘lib turibdi. Keyingi turda “Lokomotiv” o‘z maydonida poytaxtning “Spartak” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Klubning natijalari va futbolchilarning o‘yinga bo‘lgan yondashuvi muxlislar tomonidan ijobiy baholanmoqda. “Lokomotiv” hozircha mavsumni muvaffaqiyatli boshladi va oldinda muhim uchrashuvlar kutmoqda.
Futbolchilar o‘z oldilariga yuqori maqsadlar qo‘ygan va har bir o‘yinda g‘alaba uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Рамирес: “Локомотив” завоевал важные три очка
Футбольный клуб “Локомотив” из Москвы, новый игрок Кристиан Рамирес, высказал свои мысли после матча третьего тура Российской Премьер-Лиги против команды “Пари НН”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом поединке “Локомотив” одержал победу со счетом 3:2. По словам Рамиреса, эти три очка были для них очень важны.
Он отметил, что соперник сильный и рад, что они добились победы. Слова футболиста привел телеканал “Матч ТВ”.
После этой победы команда “Локомотив” остается единственным клубом, который не потерял очков на старте чемпионата России 2025-2026 годов. В следующем туре “Локомотив” проведет матч на своем поле против столичного клуба “Спартак”.
Результаты клуба и подход футболистов к игре положительно оцениваются болельщиками. “Локомотив” пока успешно начал сезон и впереди их ждут важные встречи.
Футболисты поставили перед собой высокие цели и готовы выкладываться на полную мощность в каждой игре.