Yashari “Bryugge”dan “Milan”ga o‘tishni xohlamoqda
Belgiyaning “Bryugge” klubi futbolchisi Ardon Yashari joriy transfer oynasida yangi jamoaga o‘tishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sky Sport Italia nashri xabar berdi. Manbaga ko‘ra, 23 yoshli shveytsariyalik yarim himoyachi o‘zining “Bryugge” klubidan ketishiga ruxsat berilishini so‘ramoqchi.
Yashari klub rahbariyatiga jamoada qolishni istamasligini bildirgan va Italiyaning “Milan” jamoasiga o‘tishni xohlayotganini ma’lum qilgan. Italiya klubi esa futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish uchun 33 million yevro to‘lashga tayyorligini bildirgan.
O‘tgan mavsumda Ardon Yashari Belgiyaning “Bryugge” jamoasi safida 52ta o‘yin o‘tkazib, jami to‘rtta gol urgan va oltita golli uzatma bergan. Futbolchining amaldagi shartnomasi 2029 yilning yoziga qadar mo‘ljallangan.
Ayni vaqtda muzokaralar davom etmoqda. Yasharining “Milan” klubiga o‘tishi bo‘yicha yakuniy qaror yaqin kunlarda ma’lum qilinishi kutilmoqda.

Яшари хочет перейти из "Брюгге" в "Милан"
Футболист клуба Бельгии “Брюгге” Ардон Яшари планирует перейти в новую команду в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Sky Sport Italia. По информации источника, 23-летний швейцарский полузащитник хочет попросить разрешение на уход из своего клуба “Брюгге”.
Яшари сообщил руководству клуба, что не хочет оставаться в команде и выразил желание перейти в итальянский клуб “Милан”. Итальянский клуб заявил о готовности заплатить 33 миллиона евро за футболиста.
В прошлом сезоне Ардон Яшари провел 52 матча за команду Бельгии “Брюгге”, забив в общей сложности четыре гола и сделав шесть голевых передач. Действующий контракт футболиста рассчитан до лета 2029 года.
В настоящее время продолжаются переговоры. Окончательное решение по переходу Яшари в клуб “Милан” ожидается в ближайшие дни.