Tedeev: Penalti zarbasi ustida jamoada nizo bo‘ldi
“Akron” futbol jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev “Spartak” bilan o‘tkazilgan o‘yin yakunida jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, penalti zarbasini kim amalga oshirishi ustida kichik nizo yuzaga kelgan. Bunday vaziyatda murabbiy o‘yinga aralashmasligi kerak, chunki maydonda futbolchilar o‘z tashabbusini ko‘rsata olishi lozim.
Lekin tartib-intizom ham muhim. Bu holatda Pestraykov ham, boshqa futbolchilar ham penalti tepmasligi lozim edi, bu Artyomning vazifasi.
U ikkinchi urinishda o‘z ishini bajardi, buning uchun unga omad kulib boqdi, deb o‘ylayman. Haqiqat o‘z o‘rnini topishi kerak.
Artyom to‘g‘ri qaror qabul qilib, gol urdi. Dastlabdan penaltilarni Artyom Dzyuba tepib kelgan.
Oldingi o‘yinlarda ham u bu vazifani bajargan. Kubok uchrashuvida u penalti golini ura olmagan edi, lekin bu vaziyat mening qarorimga ta’sir qilmaydi.
Bunday paytda boshqa variantlar haqida o‘ylash shart emas, maydonga chiqib, o‘z vazifani bajarish kerak. Artyom, balki, bu safar penalti zarbasini Lonchar tepganini to‘g‘ri deb hisoblagandir.
Shunday holatlar futbolda uchrab turadi. Stefan yaxshi o‘yin ko‘rsatdi, uni ayblash emas, aksincha, qo‘llab-quvvatlash lozim.
Kelajakda bunday xatolarga yo‘l qo‘ymaslik kerak. O‘yinda markaziy yarim himoyachilar Jurasovich va Jakovats ikkita sariq kartochka oldi.
Lonchar almashtirildi. Murabbiy bu qarorni Jakovats ko‘proq harakat qilgani va psixologik omillar sabab qabul qilganini aytdi.
Bundan tashqari, o‘yinda Kuzmin orqali jamoa o‘yinini kuchaytirish maqsad qilingan. Kuzmin o‘z sport formasini tiklab bormoqda va unga biroz vaqt kerak bo‘ladi.

Тедеев: В команде возник спор по поводу пенальти
Главный тренер футбольной команды "Акрон" Заур Тедеев высказал свои мысли журналистам по окончании игры с "Спартаком". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, возникли небольшие разногласия по поводу того, кто должен исполнять пенальти. В такой ситуации тренер не должен вмешиваться в игру, так как игроки на поле должны проявлять свою инициативу.
Однако порядок и дисциплина также важны. В данном случае Пестраков и другие игроки не должны были исполнять пенальти, это была задача Артема.
Он справился со своей задачей со второго раза, и, как мне кажется, ему повезло. Истина должна быть на своем месте.
Артем принял правильное решение и забил гол. Изначально пенальти исполнял Артем Дзюба.
В предыдущих играх он также выполнял эту задачу. В кубковом матче он не смог забить пенальти, но эта ситуация не повлияет на мое решение.
В такие моменты не стоит думать о других вариантах, нужно выходить на поле и выполнять свою задачу. Артем, возможно, считал правильным, что пенальти исполнил Лончар.
Подобные ситуации случаются в футболе. Стефан показал хорошую игру, его не следует осуждать, наоборот, нужно поддерживать.
В будущем такие ошибки допускать нельзя. В игре центральные полузащитники Юрасович и Яковац получили по две желтые карточки.
Лончар был заменен. Тренер сказал, что это решение было принято из-за того, что Яковац проявлял больше активности и по психологическим причинам.
Кроме того, в игре была цель усилить командную игру через Кузьмина. Кузмин восстанавливает свою спортивную форму, и ему потребуется немного времени.