Korshunov: Spartak to‘liq tarkibda o‘ynashni o‘rganishi kerak
Moskva Spartak jamoasining sobiq futbolchisi Anatoliy Korshunov Rossiya Premyer-ligasi uchinchi turida “Spartak” va Tolyatti shahri “Akron” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Samara shahrida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida yakunlandi. Anatoliy Korshunovning so‘zlariga ko‘ra, uchta o‘yindan keyin Spartak atigi to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
U jamoa oldinda raqiblarini quvib yetishi uchun to‘liq tarkibda o‘ynashni o‘rganishi kerakligini ta’kidladi. Shuningdek, u mavjud vaziyatdan chiqish uchun jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi zarurligini aytdi.
Hozirda Spartak uchta o‘yindan so‘ng turnir jadvalida to‘rt ochko bilan 11-o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa safarda yana bir poytaxt klubi Lokomotivga qarshi maydonga tushadi.
O‘zbekistonlik futbol ishqibozlari ham ushbu uchrashuv natijasini katta qiziqish bilan kuzatmoqda. Jamoa oldinda o‘z o‘yinini kuchaytirib, yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirishi kerak.

Кошунов: Спартак должен научиться играть в полном составе
Бывший футболист московского Спартака Анатолий Кошунов высказал свое мнение о результате матча между Спартаком и командой «Акрон» из Тольятти в третьем туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч прошел в Самаре и завершился со счетом 1:1. По словам Анатолия Кошунова, после трех игр Спартак смог набрать всего четыре очка.
Он подчеркнул, что команде необходимо научиться играть в полном составе, чтобы догнать соперников. Также он отметил, что для выхода из сложившейся ситуации команде нужно улучшить свою игру.
В настоящее время Спартак занимает 11-е место в турнирной таблице с четырьмя очками после трех игр. В следующем туре команда под руководством Деяна Станковича сыграет на выезде против еще одного столичного клуба — Локомотива.
Футбольные болельщики из Узбекистана также с большим интересом следят за результатом этого матча. Команде необходимо усилить свою игру и продолжать борьбу за высокие места.