Korshunov: Stankovich iste’fosi hozircha to‘g‘ri emas
Toshkentning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Anatoliy Korshunov “qizil-oq” jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovichni iste’foga chiqarish kerakmi degan savolga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionati dastlabki uch turida “Spartak” to‘rt ochko jamg‘ardi. Korshunovning aytishicha, murabbiyni iste’foga chiqarish hozircha to‘g‘ri emas.
Uning fikriga ko‘ra, Stankovich yaxshi murabbiy va vaziyatga chuqur baho berish, keyingi o‘yinlarni kutish kerak. Bu fikrlarni “Match TV” telekanali xabar qilgan.
Moskvadagi so‘nggi uchrashuvda “Spartak” safarda Tol’yattining “Akron” jamoasiga qarshi o‘ynab, hisob 1:1 bilan yakunlandi. Hozirda “Spartak” to‘rt ochko bilan Premyer-liga turnir jadvalining ikkinchi yarmida joylashgan.
Keyingi o‘yinda Stankovich jamoasi Moskvaning “Lokomotiv” klubiga qarshi “RJD Arena” stadionida maydonga tushadi. Jamoa natijalari va murabbiy faoliyati atroflicha o‘rganilmoqda.
Mutaxassislar va muxlislar klubning keyingi o‘yinlaridan ijobiy natija kutmoqda. “Spartak” oldida hali ko‘plab uchrashuvlar bor va jamoa o‘z o‘yinini yaxshilash uchun harakat qilmoqda.

Кошунов: Увольнение Станковича сейчас неправильно
Бывший футболист ташкентского клуба "Спартак" Анатолий Кошунов высказал свое мнение на вопрос, нужно ли увольнять главного тренера "красно-белых" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех турах чемпионата России "Спартак" набрал четыре очка. По словам Кошунова, увольнять тренера сейчас неправильно.
По его мнению, Станкович хороший тренер, и нужно глубоко оценить ситуацию, дождаться следующих игр. Эти мысли были озвучены телеканалом "Матч ТВ".
В последней встрече в Москве "Спартак" в гостях сыграл с тольяттинским "Акроном", матч завершился со счетом 1:1. В настоящее время "Спартак" занимает нижнюю часть таблицы Премьер-лиги с четырьмя очками.
В следующем матче команда Станковича выйдет на поле против московского "Локомотива" на стадионе "РЖД Арена". Результаты команды и деятельность тренера тщательно изучаются.
Специалисты и болельщики ожидают положительных результатов от следующих игр клуба. У "Спартака" еще много встреч впереди, и команда старается улучшить свою игру.