Marsel Ebisher yangi mavsumda “Piza” safida o‘ynaydi
Shveysariya futbolchisi Marsel Ebisher Italiya chempionatida ishtirok etayotgan “Bolonya” klubidan boshqa bir jamoaga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yarim himoyachi yangi mavsumda “Piza” jamoasida ijara asosida harakat qiladi. Bu haqida klub matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Tomonlar o‘rtasida tuzilgan mehnat shartnomasi joriy mavsum yakuniga qadar amal qiladi. Shartnomada futbolchini to‘liq sotib olish imkoniyati ko‘zda tutilgan.
Bunda ayrim shartlar bajarilishi talab etiladi. Marsel Ebisher 2022 yilda “Bolonya” safini to‘ldirgan edi.
Shu vaqt ichida u Italiya jamoasi tarkibida 102 ta o‘yinda maydonga tushdi. Futbolchi ushbu bellashuvlarda bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va ikki bor golli uzatma amalga oshirgan.

Марсель Эбишер в новом сезоне будет играть за "Пизу"
Швейцарский футболист Марсель Эбишер перешел в другую команду из клуба «Болонья», который участвует в чемпионате Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник будет выступать за команду «Пиза» на правах аренды в новом сезоне. Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Трудовой договор, заключенный между сторонами, будет действовать до конца текущего сезона. В контракте предусмотрена возможность полного выкупа футболиста.
При этом требуется выполнение некоторых условий. Марсель Эбишер пополнил состав «Болоньи» в 2022 году.
За это время он вышел на поле в 102 матчах за итальянскую команду. Футболист забил один гол в этих матчах и сделал две голевые передачи.