Gasilin: Zenit CSKAdan kuchli bo‘lsa-da, ochko yo‘qotdi
Rossiya chempionati uchinchi turining markaziy uchrashuvida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi o‘z maydonida Moskvaning CSKA jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu bahs haqida Peterburg jamoasining sobiq futbolchisi Aleksey Gasilin o‘z fikrlarini bildirdi. Uning aytishicha, Zenit jamoasi yaxshi o‘yin ko‘rsatgan bo‘lsa-da, yana ochko yo‘qotdi.
Gasilinning so‘zlariga ko‘ra, Zenit bu uchrashuvda kuchliroq edi, biroq durang natijasi CSKA uchun muvaffaqiyatdir. Uch turdan so‘ng Sergey Semak boshchiligidagi Zenit jamoasi besh ochko to‘plagan va turnir jadvalida peshqadam Lokomotivdan to‘rt ochkoga ortda qolmoqda.
Keyingi uchrashuvda Sankt-Peterburg jamoasi safarda Grozniy shahrining Axmat jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Zenit jamoasi chempionatda yaxshi harakat qilmoqda, biroq ochko yo‘qotishlar natijaga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Keyingi o‘yinlarda klub o‘z o‘yinini yanada yaxshilashi va yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirishi kutilmoqda.

Гасилин: Зенит, хоть и сильнее ЦСКА, потерял очки
В центральном матче третьего тура чемпионата России команда «Зенит» из Санкт-Петербурга сыграла вничью 1:1 с московским ЦСКА на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого матча высказался бывший футболист петербургской команды Алексей Гасилин. По его словам, команда «Зенит» показала хорошую игру, но снова потеряла очки.
Согласно словам Гасилина, «Зенит» был сильнее в этом матче, однако ничейный результат является успехом для ЦСКА. После трех туров команда «Зенит» под руководством Сергея Семака набрала пять очков и отстает на четыре очка от лидера турнира «Локомотива».
В следующем матче команда Санкт-Петербурга сыграет на выезде против команды «Ахмат» из города Грозный. Встреча состоится 9 августа.
Команда «Зенит» показывает хорошую игру в чемпионате, однако потери очков негативно сказываются на результате. Ожидается, что в следующих играх клуб улучшит свою игру и продолжит борьбу за высокие места.