Duglas Santos: Zenit ikkinchi bo‘limda faolroq o‘ynadi
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasining himoyachisi Duglas Santos Rossiya Premer-ligasi doirasida Moskvaning CSKA jamoasiga qarshi o‘tgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuv durang natija bilan yakunlandi, hisob 1:1 bo‘ldi. Futbolchining aytishicha, tanaffusdan keyin jamoa yanada faol va hujumkor o‘ynadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa yetarlicha bosim o‘tkaza olmadi. Ikkinchi bo‘limda esa “Zenit”da g‘alaba uchun imkoniyatlar ko‘proq bo‘ldi va raqibga nisbatan ko‘proq hujumlar yaratildi.
Duglas Santos bu haqda telekanalga bergan intervyusida ta’kidladi. Rossiya chempionatining uch turidan so‘ng Sankt-Peterburg klubi besh ochko jamg‘ardi.

Дуглас Сантос: Зенит во втором тайме играл активнее
Защитник петербургского "Зенита" Дуглас Сантос поделился своими мыслями после матча против московского ЦСКА в рамках Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью, счет 1:1. По словам футболиста, после перерыва команда играла более активно и агрессивно в атаке.
По его словам, в первом тайме команда не смогла оказать достаточного давления. Во втором тайме у "Зенита" было больше возможностей для победы, и было создано больше атак по сравнению с соперником.
Дуглас Сантос отметил это в интервью телеканалу. После трех туров чемпионата России петербургский клуб набрал пять очков.
В следующем туре команда "Зенит" под руководством главного тренера Сергея Семака проведет выездной матч против грозненского "Ахмата". Основная цель клуба — добиться высоких результатов в чемпионате и оправдать доверие болельщиков.