Mashhur murabbiy Valeriy Nepomnyashiy “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichga ogohlantirish berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nepomnyashiyga ko‘ra, Stankovichning o‘yin vaqtida maydon chetidagi harakatlari va o‘zini tutishi jamoa futbolchilariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Murabbiy o‘zini tinch tutishga harakat qilmoqda, biroq “Spartak” “Akron” darvozasiga gol urganda, u o‘z hissiyotlarini jilovlay olmadi.
Nepomnyashiyning fikricha, murabbiy har doim o‘zini nazorat qilishi, vazmin bo‘lishi lozim. Futbolchilar oddiy insonlar bo‘lib, murabbiylarining harakatlariga befarq bo‘la olishmaydi.
Murabbiyning kayfiyati va muomalasi jamoaga o‘tadi va bu har doim ham ijobiy natija bermaydi. So‘nggi ikki o‘yinda “Spartak” safida uch nafar futbolchi qizil kartochka oldi.
Ushbu uchrashuvlarda “Spartak” o‘z maydonida “Baltika”ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi va safarda “Akron” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Kelgusi o‘yinda esa “Spartak” 9-avgust, shanba kuni mehmonda “Lokomotiv” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Mazkur uchrashuvda ham murabbiy va futbolchilarning o‘zini tutishi muhim ahamiyat kasb etadi. Jamoaning natijalari murabbiy va futbolchilar o‘zini qanday tutishiga ham bog‘liq bo‘ladi.

Непомнящий: Действия Станковича негативно сказываются на Спартаке
Известный тренер Валерий Непомнящий сделал предупреждение главному тренеру команды «Спартак» Деяна Станкевича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Непомнящего, действия Станкевича на краю поля во время игры и его поведение могут негативно сказаться на футболистах команды. Тренер старается сохранять спокойствие, однако, когда «Спартак» забил гол в ворота «Акрона», он не смог сдержать свои эмоции.
Непомнящий считает, что тренер всегда должен контролировать себя и быть сдержанным. Футболисты — обычные люди и не могут оставаться равнодушными к действиям своих тренеров.
Настроение и поведение тренера передаются команде, и это не всегда дает положительный результат. В последних двух матчах в составе «Спартака» трое футболистов получили красные карточки.
В этих встречах «Спартак» на своем поле проиграл «Балтике» со счетом 0:3 и в гостях сыграл вничью с «Акроном» 1:1. В следующем матче «Спартак» 9 августа, в субботу, будет играть против команды «Локомотив».
В этом матче также важно, как будут вести себя тренер и футболисты. Результаты команды будут зависеть от того, как тренер и футболисты будут себя вести.