Futbol bo‘yicha murabbiy Vlastimil Petrjela bir vaqtlar “Zenit” jamoasida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikriga ko‘ra, klub rahbariyati futbolchi Maksim Glushenkov bilan qanday yo‘l tutishi kerakligini aytib o‘tdi. Joriy mavsumda Glushenkov asosiy tarkibdan chetda qoldi.
Turli manbalarga ko‘ra, buning natijasida u va bosh murabbiy Sergey Semak o‘rtasida kelishmovchilik yuzaga kelgan. Petrjelaning so‘zlariga ko‘ra, agar Maksim murabbiyning talablariga javob bera olmasa va kerakli darajada ishlamasa, bunday futbolchini jamoada ushlab turish mantiqsiz.
U bu borada: “Agar Glushenkov murabbiy xohlagandek harakat qilmasa, uni jamoadan chetlatish lozim. Bundan boshqa foyda kutib bo‘lmaydi”, – dedi.
O‘tgan futbol mavsumida Glushenkov “Zenit” safida yetakchi o‘yinchilardan biri bo‘lgan. U jamoa tarkibida 26 uchrashuvda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 5 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Glushenkovning klub bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilning yozigacha amal qiladi. Shu sababli uning kelajagi hozirda muhokama qilinmoqda.

Петрижела: Если Глушенков не соответствует требованиям, он должен уйти
Тренер по футболу Властимил Петрижела когда-то работал в команде «Зенит». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, руководство клуба должно определиться с тем, как поступить с футболистом Максимом Глушенковым. В текущем сезоне Глушенков оказался вне основного состава.
По различным источникам, в результате этого между ним и главным тренером Сергеем Семаком возникли разногласия. По словам Петрижела, если Максим не сможет соответствовать требованиям тренера и не будет работать на нужном уровне, то нет смысла удерживать такого футболиста в команде.
Он отметил: «Если Глушенков не будет действовать так, как хочет тренер, его нужно исключить из команды. Другой пользы ждать не стоит», – сказал он.
В прошлом футбольном сезоне Глушенков был одним из ключевых игроков «Зенита». Он провел 26 матчей за команду, забил 11 голов и сделал 5 голевых передач.
Контракт Глушенкова с клубом действует до лета 2028 года. Поэтому его будущее в настоящее время обсуждается.