Nikitin: Spartak natijalari uchun Stankovich javobgar bo‘lishi kerak
Sobiq futbolchi Aleksey Nikitin Moskva viloyatining “Ximki” jamoasi safida o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya chempionatining yangi mavsumida “Spartak” jamoasining dastlabki natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Nikitinning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” bosh murabbiyi Stankovichning javobgarligini e’tiborsiz qoldirmaslik lozim.
“Bu jamoa chempionlik uchun kurasha oladi. Men uni iste’foga chiqarishni talab qilmayman, biroq natija uchun javob so‘rash vaqti keldi”, – dedi Nikitin “Match TV” telekanali efirida.
Rossiya oliy ligasining uchinchi turida Stankovich boshchiligidagi “Spartak” safarda Tol’yatti shahri vakili “Akron” jamoasiga qarshi bahs olib bordi va 1:1 hisobida durang qayd etdi. O‘tkazilgan uchta uchrashuvdan so‘ng “Spartak” to‘rt ochko jamg‘ardi va chempionat jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Nikitinning fikricha, jamoa hali ham sovrinli o‘rinlar uchun kurashishda davom etishi mumkin. Biroq natijalar yaxshilanishi uchun murabbiydan ham, futbolchilardan ham ko‘proq mas’uliyat talab etiladi.

Никитин: Станкович должен нести ответственность за результаты Спартака
Бывший футболист Алексей Никитин играл в команде "Химки" Московской области. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о первых результатах команды "Спартак" в новом сезоне Российской премьер-лиги. По словам Никитина, нельзя игнорировать ответственность главного тренера "Спартака" Станкевича.
“Эта команда может бороться за чемпионство. Я не требую его отставки, но пришло время спросить за результат”, – сказал Никитин в эфире телеканала "Матч ТВ".
В третьем туре Российской премьер-лиги "Спартак" под руководством Станкевича сыграл вничью 1:1 с командой "Акрон" из города Тольятти на выезде. После трех проведенных матчей "Спартак" набрал четыре очка и занимает 11-е место в таблице чемпионата.
По мнению Никитина, команда все еще может продолжать борьбу за призовые места. Однако для улучшения результатов требуется больше ответственности как от тренера, так и от игроков.