Kellven CSKAdan Palmeirasga o‘tdi, muxlislarga minnatdorlik bildirdi
Braziliyalik futbolchi Kellven Moskvaning CSKA jamoasidan Braziliyaning Palmeiras klubiga o‘tdi va armiyachilar jamoasi bilan xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kellven o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasi orqali klubga minnatdorchilik bildirdi. U bu yerda bo‘lgan vaqti davomida CSKA jamoasining formasini kiyishdan faxrlanganini, jamoaning bir qismi bo‘lish unga quvonch bag‘ishlaganini ta’kidladi.
Shuningdek, u muxlislarga ko‘rsatgan yordami uchun minnatdor ekanini aytib o‘tdi va ular har doim uning yuragida qolishini bildirdi. Kellven Palmeiras klubi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzoladi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu transfer qiymati yetti million yevroni tashkil etdi. 2024/2025 yilgi mavsumda Kellven CSKA tarkibida jami 24 ta o‘yin o‘tkazdi.
U shu davrda uchta gol urdi va uchta golli uzatma berdi. Shu tariqa, futbolchi Moskva jamoasida faoliyatini yakunlab, endi yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Келлвен перешел из CSKA в Палмейрас, поблагодарил болельщиков
Бразильский футболист Келлвен перешел из московского ЦСКА в бразильский клуб Палмейрас и попрощался с армейцами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Келлвен выразил благодарность клубу через свою страницу в социальных сетях. Он отметил, что гордился тем, что носил форму команды ЦСКА во время своего пребывания здесь, и что быть частью команды приносило ему радость.
Также он сказал, что благодарен болельщикам за их поддержку и что они всегда останутся в его сердце. Келлвен подписал трехлетний трудовой контракт с клубом Палмейрас.
Согласно данным Transfermarkt, стоимость этого трансфера составила семь миллионов евро. В сезоне 2024/2025 Келлвен провел в составе ЦСКА в общей сложности 24 матча.
За это время он забил три гола и сделал три голевые передачи. Таким образом, футболист завершает свою карьеру в московском клубе и теперь будет стараться проявить себя в новой команде.