“Krasnodar” unvonni himoya qilishda qiynalmoqda
Rossiyalik murabbiy Vadim Evseev Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumi boshida “Krasnodar” jamoasi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, chempionlikni qo‘lga kiritishdan ko‘ra, unvonni himoya qilish har doim qiyinroq bo‘ladi. Hozir aynan “Krasnodar” bunga duch kelmoqda va bu haqiqatni tasdiqlamoqda.
Evseevning so‘zlariga ko‘ra, barcha jamoalar “Krasnodar”ga qarshi o‘yinlarda alohida tayyorgarlik ko‘radi. Bunday kuchli jamoaga yutqazish unchalik og‘ir emas, biroq g‘alaba qozonish ikki barobar yoqimli.
Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining uch turidan so‘ng “Krasnodar” jamoasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa hisobida olti ochko bor.
Keyingi turda “Krasnodar” safarda “Orenburg” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shuningdek, mutaxassisning fikricha, har bir mavsumda chempion jamoaga qarshi o‘ynash futbolchilar uchun alohida motivatsiya bo‘ladi.

“Краснодар” титул защищает с трудом
Российский тренер Вадим Евсеев высказал свое мнение о результатах команды “Краснодар” в начале нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, защищать титул всегда сложнее, чем его завоевывать. Сейчас именно “Краснодар” сталкивается с этой проблемой, и это подтверждает реальность.
Согласно словам Евсеева, все команды готовятся к играм против “Краснодара” особенно тщательно. Проиграть такой сильной команде не так уж и тяжело, но победить вдвойне приятно.
Для справки, после трех туров чемпионата России команда “Краснодар” занимает пятое место в турнирной таблице. У команды шесть очков.
В следующем туре “Краснодар” сыграет на выезде против команды “Оренбург”. Также, по мнению специалиста, игра против чемпионской команды в каждом сезоне является особой мотивацией для футболистов.