Mashhur sobiq futbolchi Lothar Matteus yaqinda “Bavariya” klubi tomonidan Luis Dias bilan tuzilgan shartnoma haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matteusning aytishicha, Dias yaxshi futbolchi, biroq u klubning ushbu pozitsiya uchun birinchi tanlovi bo‘lmagan. Matteus “Bavariya” sport direktori Maks Eberl bu holatni yodda saqlashi lozimligini ta’kidladi.
Shuningdek, Matteus “Bavariya”ning o‘tgan yilgi Joau Palinya transferini ham tanqid qildi. Uning fikricha, bu transfer mutlaqo ortiqcha va keraksiz bo‘lgan.
Matteusga ko‘ra, o‘tgan mavsumdagi bu o‘zgarish klub uchun foyda keltirmagan. Ma’lumot uchun, “Bavariya” yangi mavsumni shanba, 16-avgust kuni boshlaydi.
Klub Germaniya Superkubogi doirasida “Shtutgart”ga qarshi maydonga tushadi. Klub muxlislari yangi futbolchilar va tarkibdagi o‘zgarishlardan ijobiy natija kutmoqda.
Yangi transferlarning jamoaga qanday ta’sir ko‘rsatishi esa mavsum davomida ayon bo‘ladi. “Bavariya” oldidagi asosiy maqsad – Germaniya chempionati va boshqa musobaqalarda yuqori natijalarga erishishdan iborat.

Маттеус: Диас не первый выбор, Эберл не забудь
Известный бывший футболист Лотар Маттеус недавно высказался о контракте, подписанном клубом «Бавария» с Луисом Диасом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Маттеуса, Диас хороший футболист, но он не был первым выбором клуба на эту позицию. Маттеус подчеркнул, что спортивный директор «Баварии» Макс Эберл должен помнить об этом.
Также Маттеус раскритиковал трансфер Жоау Палиньи в «Баварию» в прошлом году. По его мнению, этот трансфер был совершенно излишним и ненужным.
По словам Маттеуса, эти изменения в прошлом сезоне не принесли клубу пользы. Для справки, «Бавария» начнет новый сезон в субботу, 16 августа.
Клуб выйдет на поле против «Штутгарта» в рамках Германии Суперкубка. Фанаты клуба ожидают положительных результатов от новых футболистов и изменений в составе.
Как новые трансферы повлияют на команду, станет ясно в течение сезона. Основная цель «Баварии» – добиться высоких результатов в чемпионате Германии и других соревнованиях.