Portugaliya terma jamoasining sobiq himoyachisi Jorge Koshta 53 yoshida vafot etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda A Bola axborot manbasi xabar berdi. Uning o‘lim sababi aniqlanmagan, biroq mahalliy ommaviy axborot vositalarining ma’lumotiga ko‘ra, Koshta “Portu” klubida jamoa direktori lavozimida ishlayotgan paytda o‘zini yomon his qilgan.
Koshta 2022 yilda sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammolarga duch kelgan, yuragi va nafas olishi to‘xtab qolgan edi. Klub shifokorlari uni hushiga keltirishga muvaffaq bo‘lishgan, biroq keyinchalik u shifoxonada hayotdan ko‘z yumgan.
Futbolchi sifatida Jorge Koshta “Portu” klubi bilan birga ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan, jumladan, Chempionlar ligasi va UEFA Kubogida g‘olib chiqqan. Keyinchalik u murabbiylik faoliyatini boshlagan.
Uning boshchiligidagi “ChFR Kluj” jamoasi 2011-2012 yilgi mavsumda Ruminiya chempioni bo‘lgan. Koshtaning futboldagi xizmatlari muxlislar va mutaxassislar tomonidan yuksak baholangan.

“Порту” афсонаси Хорхе Кошта 53 ёшида вафот этди
Бывший защитник сборной Португалии Жорже Кошта скончался в возрасте 53 лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает информационный источник A Bola. Причина его смерти не установлена, однако, по данным местных СМИ, Кошта почувствовал себя плохо, когда работал на должности спортивного директора клуба “Порту”.
В 2022 году Кошта столкнулся с проблемами со здоровьем, у него остановилось сердце и дыхание. Врачи клуба смогли привести его в сознание, но позже он скончался в больнице.
Как футболист Жорже Кошта завоевал множество трофеев с клубом “Порту”, включая Лигу чемпионов и Кубок УЕФА. Позже он начал тренерскую карьеру.
Под его руководством команда “ЧФР Клуж” стала чемпионом Румынии в сезоне 2011-2012. Достижения Кошты в футболе были высоко оценены болельщиками и специалистами.