40 yoshli hujumchi, Saudiyaning Al-Nasr jamoasi va Portugaliya terma jamoasi futbolchisi Krishtianu Ronaldu sobiq futbolchi Jorje Koshtaning vafoti munosabati bilan o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ronaldu o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida “Xayr, Jorje Koshta” deb yozib qoldirdi. Avvalroq Jorje Koshta Portugaliyaning “Portu” klubi direktori lavozimida faoliyat yuritib kelgani va u 53 yoshida vafot etgani ma’lum bo‘ldi.
Uning o‘limiga yurak xurujidan kelib chiqqan asorat sabab bo‘lgani aytilmoqda. Jorje Koshta “Portu” futbol akademiyasi tarbiyalanuvchisi bo‘lgan.
U 1992 yildan 2005 yilgacha “Portu” asosiy jamoasida o‘ynagan. Koshta jamoasi bilan Portugaliya chempionatida sakkiz marta g‘olib chiqqan, shuningdek, Yevropa Chempionlar Ligasi va UEFA Kubogini ham qo‘lga kiritgan.
Jorje Koshtaning futboldagi faoliyati va erishgan yutuqlari ko‘plab futbol ishqibozlari tomonidan e’tirof etilgan. Uning vafoti portugaliyalik futbolchilar va muxlislar uchun og‘ir yo‘qotish bo‘ldi.

Роналду прокомментировал смерть Жорже Кошта
40-летний нападающий, игрок саудовской команды «Аль-Наср» и сборной Португалии Криштиану Роналду высказал свои соболезнования в связи со смертью бывшего футболиста Жорже Кошты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Роналду оставил запись на своих страницах в социальных сетях: «Прощай, Жорже Кошта». Ранее стало известно, что Жорже Кошта занимал должность директора португальского клуба «Порту» и скончался в возрасте 53 лет.
Сообщается, что причиной его смерти стали осложнения, вызванные сердечным приступом. Жорже Кошта был воспитанником футбольной академии «Порту».
Он играл за основную команду «Порту» с 1992 по 2005 год. Кошта с командой восемь раз становился чемпионом Португалии, а также завоевал Лигу чемпионов Европы и Кубок УЕФА.
Футбольная карьера Жорже Кошты и его достижения были признаны многими футбольными болельщиками. Его смерть стала тяжелой утратой для португальских футболистов и болельщиков.