"Spartak" jamoasi himoyachisi Nikita Chernov Moskvaning "Dinamo" klubi yangi hujumchisi Ivan Sergeev haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chernovning so‘zlariga ko‘ra, Sergeev o‘zining so‘nggi mavsumdagi muvaffaqiyatli o‘yinlari bilan yuqori darajali jamoaga o‘tishga haqli bo‘lgan. Nikita Chernov aytishicha, Ivan Sergeev o‘zining mahorati va tajribasi bilan har qanday jamoaga foyda keltira oladi va "Dinamo" uchun ham juda zarur futbolchi hisoblanadi.
Ivan Sergeev bungacha Samaradagi "Krylya Sovetov" jamoasida to‘p surgan. Uning "Dinamo" jamoasiga o‘tishi uchun 3,8 million yevro miqdorida mablag‘ sarflandi.
30 yoshli markaziy hujumchi yangi jamoasi bilan uch yillik mehnat shartnomasi imzoladi. Joriy mavsumda Ivan Sergeev Rossiya oliy ligasida uchta o‘yinda maydonga tushdi va bitta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Mutaxassislarning fikricha, Sergeevning qo‘shilishi "Dinamo" hujum chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi va jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shu sababli, yangi futbolchidan muxlislar va murabbiylar katta umid qilishmoqda.

Чернов: Сергеев необходим любой команде как нападающий
Защитник команды "Спартак" Никита Чернов высказал свое мнение о новом нападающем московского клуба "Динамо" Иване Сергееве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Чернова, Сергеев заслужил переход в команду высокого уровня благодаря своим успешным играм в последнем сезоне. Никита Чернов утверждает, что Иван Сергеев может принести пользу любой команде своим мастерством и опытом и является очень необходимым игроком для "Динамо".
Иван Сергеев ранее выступал за команду "Крылья Советов" из Самары. На его переход в команду "Динамо" было потрачено 3,8 миллиона евро.
30-летний центральный нападающий подписал трехлетний трудовой контракт с новой командой. В текущем сезоне Иван Сергеев выходил на поле в трех матчах Российской премьер-лиги и смог забить один гол.
По мнению специалистов, присоединение Сергева поможет укрепить атакующую линию "Динамо" и ожидается, что это окажет положительное влияние на результаты команды. Поэтому от нового футболиста болельщики и тренеры возлагают большие надежды.