Smorodskaya: Rossiya uchun har qanday o‘yin muhim
Sobiq Moskva “Lokomotiv” futbol klubi prezidenti Olga Smorodskaya Rossiya milliy jamoasining yaqinlashib kelayotgan o‘rtoqlik uchrashuvlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi Iordaniya va Qatar jamoalari bilan uchrashuvlar o‘tkazadi. Smorodskayaning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yinlar to‘liq sportiy mashg‘ulot o‘rnini bosa olmasa-da, jamoa uchun muayyan foyda keltiradi.
U, shuningdek, jamoaga o‘yin amaliyoti zarurligini ta’kidladi va kim bilan bo‘lmasin, o‘ynash kerakligini aytdi. Smorodskaya “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida Rossiya terma jamoasining rasmiy musobaqalardan uzoqlashgani sababli, har qanday o‘yin muhim ahamiyat kasb etishini alohida qayd etdi.
Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvlari mos ravishda 4 va 7 sentabr kunlari bo‘lib o‘tadi. Ma’lumot uchun, 2022 yil fevral oyidan boshlab Rossiya milliy jamoasi xalqaro musobaqalarda ishtirok etish huquqidan mahrum qilingan.

Смородская: Для России любая игра важна
Бывший президент московского футбольного клуба "Локомотив" Ольга Смородская высказала свое мнение о предстоящих товарищеских матчах сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, сборная России проведет матчи с командами Иордании и Катара. По словам Смородской, эти игры не могут полностью заменить спортивные тренировки, но принесут определенную пользу команде.
Она также подчеркнула необходимость игровой практики для команды и сказала, что нужно играть с кем угодно. Смородская в интервью телеканалу "Матч ТВ" особо отметила, что из-за того, что сборная России удалена от официальных соревнований, каждая игра имеет важное значение.
Товарищеские матчи против сборных Иордании и Катара состоятся 4 и 7 сентября соответственно. Для справки, с февраля 2022 года сборная России лишена права участвовать в международных соревнованиях.