Yangi mavsum kubogi doirasidagi navbatdagi uchrashuvda “SSh Leningradets” va “Cherepovets” jamoalari maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin birinchi daqiqalardan boshlab keskin tus oldi. Mehmonlar ilk xavfli vaziyatni yaratdi: Maksim Andreev va Anton Balashov raqib jarima maydonida faol harakat qilib, Balashov pastdan to‘pni darvozaning o‘ng burchagiga yo‘lladi, biroq darvozabon o‘z vaqtida to‘pni qaytardi.
Javob hujumida “SSh Leningradets” futbolchisi Aleksandr Rodionov chap qanotdan jarima maydoniga kirib, raqibini aldab, yaqin burchakka zarba berdi, ammo darvozabon bu safar ham to‘pni burchak zarbasiga chiqarib yubordi. Andreev tomonidan burchakdan oshirilgan to‘p va rikoshet natijasida to‘p deyarli darvozaga kirib ketayozdi, biroq to‘singa tegib, maydonga qaytdi.
Ikkinchi bo‘lim boshida “SSh Leningradets” bir futbolchidan ayrildi. Vasiliy Ryasskiy maydon markazida qo‘pollik qilgani uchun ikkinchi sariq kartochkani oldi.
Oradan ko‘p o‘tmay, Vladimir Maklasov o‘ng qanotdan jarima maydoniga to‘p uzatdi, Anton Balashov esa to‘pni posh bilan uzoq burchakka yo‘llab, hisobni ochdi. O‘yin davomida mehmonlar yana bir bor gol urishdi: burchakdan oshirilgan to‘p raqibdan qaytdi va Balashovning oyog‘iga tushdi, u esa to‘pni darvozaga aniq yo‘lladi.
Uchinchi gol uchun ham mehmonlar bir necha bor harakat qildi. Georgiy Aleksandrov darvozabonni aldab o‘tdi, lekin “SSh Leningradets” himoyachisi to‘pni chiziqdan chiqarib yubordi.
O‘yin so‘ngida Ilya Antsiferov raqib jarima maydoniga kirib, kuchli zarba berdi, darvozabon to‘pni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi, ammo Antsiferov qaytgan to‘pni darvozaga yo‘llab, yakuniy hisobni o‘rnatdi. Uchrashuv 0:3 hisobida “Cherepovets” jamoasi g‘alabasi bilan yakunlandi.

“Череповец” в кубке крупно победил “СШ Ленинградец”
В рамках нового сезона кубка состоялась следующая встреча между командами “СШ Ленинградец” и “Чере́повец”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра с первых минут приобрела напряженный характер. Гости создали первый опасный момент: Максим Андреев и Антон Балашов активно действовали в штрафной соперника, и Балашов низом отправил мяч в правый угол ворот, однако вратарь вовремя отбил мяч.
В ответной атаке футболист “СШ Ленинградец” Александр Родионов вошел в штрафную с левого фланга, обманул соперника и нанес удар в ближний угол, но вратарь снова отбил мяч на угловой. Мяч, поданный Андреевым с углового, почти попал в ворота после рикошета, но коснувшись защитника, вернулся на поле.
В начале второго тайма “СШ Ленинградец” остался в меньшинстве. Василий Рясский получил вторую желтую карточку за грубую игру в центре поля.
Не прошло и минуты, как Владимир Макласов с правого фланга сделал передачу в штрафную, Антон Балашов, ударив мяч носком в дальний угол, открыл счет. В ходе игры гости снова забили: мяч, поданный с углового, вернулся к Балашову, который точно отправил его в ворота.
Для третьего гола гости несколько раз атаковали. Георгий Александров обошел вратаря, но защитник “СШ Ленинградец” выбил мяч с линии ворот.
В конце игры Илья Анциферов вошел в штрафную соперника и нанес мощный удар, вратарь смог отбить мяч, но Анциферов отправил отскочивший мяч в ворота, установив окончательный счет. Встреча завершилась со счетом 0:3 в пользу команды “Чере́повец”.