Karlos Baleba "Manchester Yunayted"ga o‘tishga ochiq, "Brayton" rozi emas
"Brayton" klubi yarim himoyachisi Karlos Baleba "Manchester Yunayted" jamoasini qiziqtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, "qizil iblislar" vakillari 21 yoshli futbolchining atrofidagilar bilan bevosita bog‘langan. Ichki manbalarga tayanib, Karlos Baleba "Manchester Yunayted" safida to‘p surishga ochiqligini bildirgan.
Klub rahbariyati futbolchi bilan shartnoma shartlarini muammosiz kelishib olish mumkin, deb hisoblamoqda. Biroq "Brayton" jamoasi yosh va istiqbolli futbolchini sotishga tayyor emas.
Klub Balebani asosiy tarkib futbolchisi sifatida ko‘radi va uni boshqa jamoaga o‘tkazishga rozi bo‘lmayapti. Transfermarkt saytida Karlos Balebaning narxi 40 million yevro deb ko‘rsatilgan.
O‘tgan mavsumda u "Brayton" safida barcha musobaqalarda 40ta o‘yinda maydonga tushib, 4ta gol urdi va 2ta golli uzatma amalga oshirdi. Klub uchun muhim futbolchi hisoblangan Baleba, hozircha "Brayton"ni tark etish ehtimoli yuqori emas.

Карлос Балеба открыт к переходу в "Манчестер Юнайтед", "Брайтон" не согласен
Полузащитник клуба "Брайтон" Карлос Балеба интересует команду "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, представители "красных дьяволов" связались с окружением 21-летнего футболиста. По данным внутренних источников, Карлос Балеба заявил о готовности играть за "Манчестер Юнайтед".
Руководство клуба считает, что условия контракта с футболистом можно согласовать без проблем. Однако команда "Брайтон" не готова продавать молодого и перспективного футболиста.
Клуб рассматривает Балебу как игрока основного состава и не согласен на его переход в другую команду. На сайте Transfermarkt цена Карлоса Балебы указана в 40 миллионов евро.
В прошлом сезоне он провел 40 матчей за "Брайтон" во всех соревнованиях, забил 4 гола и сделал 2 голевые передачи. Балеба, являющийся важным игроком для клуба, на данный момент не имеет высокой вероятности покинуть "Брайтон".