Manchester Yunayted mashg‘ulotlarda GPS texnologiyasini joriy qildi
Manchester Yunayted jamoasida ilgari bosh murabbiy bo‘lgan Erik ten Hag mashg‘ulotlarda uchuvchi dronlardan keng foydalangan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning o‘rnini egallagan Ruben Amorim esa jamoada yangicha yondashuvga tayanmoqda. Yangi murabbiy joriy yil yozidan boshlab klubda zamonaviy dasturiy ta’minotdan foydalanmoqda.
Bu tizim GPS STATSports Apex 2.0 deb ataladi. Uning yordamida futbolchilarning jismoniy holati va faolligi haqidagi turli ma’lumotlar real vaqt rejimida to‘g‘ridan-to‘g‘ri planshetlarga uzatiladi va qayta ishlanadi.
Mazkur texnologiya murabbiylarga mashg‘ulot davomida futbolchilar holatini aniq kuzatish va zarur qarorlarni tezda qabul qilish imkonini beradi. Endi mashg‘ulot tugashini kutmasdan, futbolchilarning harakatini tahlil qilish va kerakli o‘zgarishlarni amalga oshirish osonlashdi.
Manchester Yunayted vakili Pol MakKernan so‘zlariga ko‘ra, bu usul murabbiylar uchun qulaylik yaratadi va samaradorlikni oshiradi. Angliya chempionatining yangi mavsumi o‘z ishini o‘n beshinchi avgustdan boshlaydi.
Bu mavsumda jamoa yangi texnologiyalar yordamida yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Shu tariqa, zamonaviy vositalardan foydalanish orqali futbolchilar va murabbiylar o‘z ustida samarali ishlash imkoniyatiga ega bo‘lmoqda.

Манчестер Юнайтед внедрил GPS-технологию в тренировках
В команде Манчестер Юнайтед, ранее возглавляемой главным тренером Эриком тен Хагом, широко использовались летающие дроны во время тренировок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его место занял Рубен Аморим, который полагается на новый подход в команде. Новый тренер с этого лета начал использовать современное программное обеспечение в клубе.
Эта система называется GPS STATSports Apex 2.0. С ее помощью различные данные о физическом состоянии и активности футболистов передаются в реальном времени напрямую на планшеты и обрабатываются.
Данная технология позволяет тренерам точно отслеживать состояние игроков во время тренировок и быстро принимать необходимые решения. Теперь анализировать движения футболистов и вносить необходимые изменения стало проще, не дожидаясь окончания тренировки.
Представитель Манчестер Юнайтед Пол МакКернан заявил, что этот метод создает удобство для тренеров и повышает эффективность. Новый сезон английской Премьер-лиги начнется 15 августа.
В этом сезоне команда ставит цель достичь высоких результатов с помощью новых технологий. Таким образом, использование современных средств позволяет футболистам и тренерам эффективно работать над собой.