Pavlyuchenko: Zenit Axmat ustidan yirik hisobda g‘alaba qiladi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Roman Pavlyuchenko Premyer-liganing shanba kuni bo‘lib o‘tadigan “Axmat” va “Zenit” o‘rtasidagi o‘yini natijasiga o‘z prognozini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” jamoasining g‘alaba qozonish imkoniyati yuqori. Pavlyuchenko “Axmat”da hozirda muammolar ko‘pligini, jamoa bir necha mag‘lubiyatga uchraganini va yaqinda bosh murabbiy ham o‘zgarganini ta’kidladi.
Shu sababli u “Zenit”ning yirik hisobda g‘alaba qozonishini kutayotganini aytdi. Ma’lumki, yaqinda “Axmat” jamoasida bosh murabbiy lavozimiga Stanislav Cherchesov tayinlandi.
U bu lavozimda Aleksandr Storojukni almashtirdi. Aleksandr Storojuk boshchiligida “Axmat” jamoasi mavsum boshida ketma-ket to‘rtta o‘yinda mag‘lub bo‘ldi.
Endilikda jamoa yangi murabbiy bilan o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilmoqda. “Axmat” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv 9-avgust kuni soat 20:30 da boshlanadi.

Павлюченко: Зенит одержит крупную победу над Ахматом
Бывший футболист сборной России Роман Павлюченко высказал свой прогноз на результат матча между «Ахматом» и «Зенитом», который пройдет в субботу в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, у команды «Зенит» под руководством Сергея Семака высокие шансы на победу. Павлюченко отметил, что у «Ахмата» сейчас много проблем, команда потерпела несколько поражений, и недавно сменился главный тренер.
По этой причине он сказал, что ожидает крупной победы «Зенита». Известно, что недавно главным тренером команды «Ахмат» был назначен Станислав Черчесов.
Он заменил Александра Сторожука на этой должности. Под руководством Александра Сторожука команда «Ахмат» в начале сезона потерпела подряд четыре поражения.
Теперь команда пытается улучшить свою игру с новым тренером. Матч между «Ахматом» и «Зенитом» начнется 9 августа в 20:30.