Rossiya terma jamoasi va “Zenit” sobiq futbolchisi Andrey Arshavin Moskvaning CSKA jamoasi Qozonning “Rubin” klubi hujumchisi Mirlind Daku bilan o‘yin davomida qanday kurashishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavinning ta’kidlashicha, CSKA bosh murabbiyi ehtimol Moisesni markaziy chiziqqa joylashtiradi. Moises, Diviev singari, jismoniy kurashda yaxshi va tezligi ham bor.
Shuningdek, Krugovoy chap qanotga qaytarilishi mumkin. Bu fikrlarni Andrey Arshavin “Match TV” telekanali efirida aytib o‘tdi.
CSKA va “Rubin” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 9-avgust kuni “armiyachilar” ning o‘z maydonida bo‘lib o‘tadi. Rossiya Premyer-ligasining joriy mavsumida Daku uchta o‘yinda maydonga tushdi va 27 yoshli albaniyalik futbolchi uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu tariqa, u hozirgi vaqtda “Rubin” jamoasining asosiy hujumchilaridan biri sifatida ko‘rilmoqda. Mazkur uchrashuv har ikki jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Аршавин: Как ЦСКА будет противостоять атаке Даку?
Бывший футболист сборной России и "Зенита" Андрей Аршавин высказал свое мнение о том, как московский ЦСКА будет бороться с нападающим казанского "Рубина" Мирлиндом Даку в ходе игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аршавина, главный тренер ЦСКА, возможно, разместит Моисеса на центральной линии. Моисес, как и Дивиев, хорош в физической борьбе и обладает скоростью.
Также Круговой может быть возвращен на левый фланг. Эти мысли Андрей Аршавин озвучил в эфире телеканала "Матч ТВ".
Матч между командами ЦСКА и "Рубин" пройдет 9 августа на поле "армейцев". В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги Даку выходил на поле в трех матчах и 27-летний албанский футболист смог забить три гола.
Таким образом, он в настоящее время рассматривается как один из основных нападающих команды "Рубин". Ожидается, что этот матч будет иметь важное значение для обеих команд.