Baydachniy: Karpinga “Dinamo”da natija uchun vaqt kerak
Futbol bo‘yicha ekspert Anatoliy Baydachniy Moskvaning “Dinamo” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan Valeriy Karpinning faoliyati yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Baydachniyning so‘zlariga ko‘ra, Karpinni mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz natijalar uchun tanqid qilish to‘g‘ri emas. Ko‘pchilik undan qisqa vaqt ichida “Dinamo”ni juda yuqori natijalarga olib chiqishini kutmoqda.
Lekin bu kabi natijalarni darhol kutish noto‘g‘ri, chunki jamoani qisqa fursatda dunyo chempioniga aylantirishning imkoni yo‘q. Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch turidan so‘ng “Dinamo” to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinni egallab turibdi.
Keyingi uchrashuvda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa safarda “Sochi” klubiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi va soat 18:00da boshlanishi rejalashtirilgan.
Mutaxassisning fikricha, murabbiyga vaqt berish va natijalarni sabr bilan kutish zarur. Har bir jamoa uchun yangi murabbiy bilan ishlash davrida muayyan qiyinchiliklar bo‘lishi tabiiy holat.
Shu bois, Karpin va uning jamoasidan yuqori natijalarni kutishdan oldin, unga o‘z ishini to‘liq yo‘lga qo‘yishi uchun imkoniyat yaratish lozim.

Байдачный: Карпину в "Динамо" нужно время для результата
Эксперт по футболу Анатолий Байдочный высказал свое мнение о деятельности Валерия Карпина, назначенного главным тренером московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Байдочного, критиковать Карпина за неудачные результаты в начале сезона неправильно. Многие ожидают, что он в короткие сроки выведет «Динамо» на очень высокие результаты.
Однако ожидать таких результатов немедленно неправильно, так как невозможно в короткий срок превратить команду в чемпиона мира. После первых трех туров Российской Премьер-лиги «Динамо» набрало четыре очка и занимает десятое место в турнирной таблице.
В следующем матче команда под руководством Валерия Карпина сыграет на выезде против клуба «Сочи». Эта игра состоится 10 августа и запланирована на 18:00.
По мнению специалиста, необходимо дать тренеру время и терпеливо ждать результатов. Для каждой команды естественно сталкиваться с определенными трудностями в период работы с новым тренером.
Поэтому, прежде чем ожидать высоких результатов от Карпина и его команды, нужно создать ему возможность полностью наладить свою работу.