Vitor Reys Manchester Sitidan Gironaga ijaraga o‘tdi
Manchester Siti rasmiy sayti orqali himoyachi Vitor Reys jamoani tark etgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik 19 yoshli futbolchi ijara asosida Girona klubiga qo‘shildi. Klublar o‘zaro kelishuvga erishgan bo‘lib, Reysning ijarasi 2025-2026 yilgi mavsum oxirigacha davom etadi.
Ta’kidlash joizki, Girona klubi City Football Group tarkibiga kiradi. Manchester Siti esa ushbu holdingning asosiy klubi hisoblanadi.
Vitor Reys Manchester Siti safini 2025 yil boshida Palmeiras klubidan o‘tib to‘ldirgan edi. Shu vaqt davomida u asosiy jamoa tarkibida to‘rtta o‘yin o‘tkazdi, biroq gol yoki golli uzatma muallifi bo‘la olmadi.
Girona uchun yangi mavsum 15 avgust kuni Rayo Valyekano jamoasiga qarshi uchrashuv bilan boshlanadi. Bu o‘yin klub uchun mavsumdagi ilk rasmiy bahs bo‘ladi.

Витор Рейс перешел в аренду из Манчестер Сити в Жирону
Официальный сайт Манчестер Сити сообщил о том, что защитник Витор Рейс покинул команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний бразильский футболист присоединился к клубу Жирона на правах аренды. Клубы достигли взаимного соглашения, и аренда Рейса продлится до конца сезона 2025-2026 годов.
Стоит отметить, что клуб Жирона входит в состав City Football Group. Манчестер Сити является основным клубом этой холдинговой компании.
Витор Рейс пополнил состав Манчестер Сити в начале 2025 года, перейдя из клуба Палмейрас. За это время он провел четыре игры в основном составе, но не смог стать автором гола или голевой передачи.
Новый сезон для Жироны начнется 15 августа матчем против команды Райо Вальекано. Эта игра станет первой официальной встречей клуба в сезоне.