Slot: Liverpul himoyasi va yarim himoyasini kuchaytiradi
Uning so‘zlariga ko‘ra, hujum chizig‘idan to‘liq qoniqish hosil qilinmoqda. Biroq, himoya va yarim himoya safini mustahkamlash borasida izlanishlar davom etmoqda.
Arne Slotning ta’kidlashicha, klub transfer bozorida doimiy ravishda imkoniyatlarni o‘rganadi va ayniqsa, himoya hamda yarim himoyaga yangi futbolchilarni jalb etish masalasiga jiddiy e’tibor qaratilmoqda. Ma’lumot uchun, "Liverpul" Angliya chempionligi unvoniga ega bo‘lib turibdi.
Biroq, 2024/2025 yilgi mavsumda boshqa sovrinlarni qo‘lga kiritishning imkoni bo‘lmadi. Joriy yilning 3 iyul kuni klubda fojiali voqea yuz berdi.
Ispaniyada sodir bo‘lgan yo‘l-transport hodisasi natijasida portugaliyalik hujumchi Diogu Jota vafot etdi. Uning raqami jamoa tarkibida abadiy muomaladan chiqarildi.
Bu hodisa "Liverpul" muxlislari va futbol jamoasi uchun katta yo‘qotish bo‘ldi. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi kelgusida jamoaning natijalarini yaxshilash uchun harakatlarni davom ettirishini bildirdi.

Слот: Укрепляет защиту и полузащиту Ливерпуля
Главный тренер футбольного клуба "Ливерпуль" Арне Слот сообщил, какие позиции команды планируется усилить. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нападение полностью удовлетворяет. Однако продолжаются поиски для укрепления защиты и полузащиты.
Арне Слот отметил, что клуб постоянно изучает возможности на трансферном рынке и особенно серьезно обращает внимание на привлечение новых футболистов в защиту и полузащиту. Для справки, "Ливерпуль" является обладателем титула чемпиона Англии.
Однако в сезоне 2024/2025 года не удалось завоевать другие трофеи. 3 июля текущего года в клубе произошла трагедия.
В результате дорожно-транспортного происшествия в Испании погиб португальский нападающий Диогу Жота. Его номер был навсегда выведен из обращения в составе команды.
Это событие стало большой утратой для болельщиков "Ливерпуля" и футбольного сообщества. Руководство клуба и тренерский штаб заявили, что будут продолжать усилия по улучшению результатов команды в будущем.